Tři body trefil Dominik Trnka v 90. minutě hlavou

AFK Slavoj Podolí – FK Admira Praha B 0:1 (0:0)

Na hřiště Podolí jelo béčko bez pendlů z A-týmu a vybojovalo tam důležité vítězství. Bohužel, spálilo několik šancí, až ta v 90. minutě přinesla přece jen vítězný gól. Standa Komínek udržel míč na půli soupeře a Dan Šindelář pak dlouhým pasem našel na levém křídle Dominika Trnku. Domácí ho nijak nehlídali, takže Trnka mohl přesně zamířit hlavou k tyči a díky tomu vypukla ohromná kobyliská radost – 0:1.

Dominika poslal dopředu na posledních pět minut trenér Pavel Gregor, jako by tušil, že právě tenhle borec může mač rozhodnout. V chumlu radujících se admiráků se po vstřelení branky ocitl i nadšený trenér.

Ale pozor! Ještě nebyl konec. Ve 3. minutě nastavení zaútočili domácí zleva a Březina se ocitl sám před brankářem Janem Šrámkem. Ten ho naštěstí skvěle vychytal, a tak jsme si odvezli z Podolí tři body.

Trenér Pavel Gregor byl samozřejmě s výhrou spokojen, ale přece jen na výkonu admiráků našel malý kaz – neproměněné šance: „Po slabém výkonu proti Kolovratům, kdy jsme nehráli srdcem, mohu být na chlapce už zase pyšný. Vzhledem ke složení týmu jsme zvolili jinou, agresivnější taktiku. V součtu gólových šancí jsme Podolí o mnoho předčili. Neproměnili jsme jich snad šest… Pravda je, že domácí mohli těsně před koncem vyrovnat, to by ale nemělo zastřít náš výborný a soudržný výkon. Chlapcům dnes děkuji.“

Admira B (podle zápisu): Šrámek – Komínek, Křížek, Kotek (59. Horníček), Jung (64. Trnka), Konejl (73. Nikolenko), Drescher (78. Pronyšin), Pelikán, Šindelář, Heinzel, Horváth (57. Matějka).

Rozhodčí: Stěhule – Vítek, Štěrba.

Branka: 90. Trnka.

ŽK: 1:1

Přihlíželo 50 diváků.

Naši střelci po 6 odehraných kolech:

2 – Trnka (1 doma + 1 venku), Drescher (2 doma + 0 venku)

1 – Heinzel a Matějka (oba 0 doma + 1 venku), Horváth, Pavlata (1 doma + 0 venku)

Poznámka: 3 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Výsledky 5. kola

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/zapasy/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu?id_season=2021&id_round_prev=15&id_round_next=5&id_round=5

Tabulka po 5. (+ 15.) kole

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/tabulka/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu