Baníci ze západu Čech v Kobylisích bod nevytěžili

FK Admira Praha – FK Baník Sokolov 2:0 (1:0)

Sokolovský Baník dosud na podzim venku neuhrál ani jediný bodík. Nepovedlo se mu to ani v Kobylisích, i když úvodní půlhodinku zápasu 8. kola odehráli Západočeši poměrně svižně. V těch chvílích si leckdo na stadionu vzpomněl na fakt, že před týdnem nasypal Baník doma Rakovníku rovnou „bůra“. Pak šla ale Admira utěšenou střelou Štěpána Zahálky do vedení a misky vah se začaly převažovat na kobyliskou stranu.

Ve druhé půli už jsme byli viditelně lepší, Martin Čácha přidal uklidňující druhý gól a Admira dovedla mač ke třetímu domácímu vítězství za sebou, přičemž Martin Keller v brance si připsal třetí podzimní nulu na svém kontě.

Ve výčtu skutečně zajímavých situací dominuje hlavička Jakuba Michálka po přímém kopu ve 20. minutě, kterou brankář Baníku Štrunc znamenitě vytáhl u tyče. Ve 28. minutě pozlobil naši defenzivu hostující Čermuš, brankář Keller pak následnou střelu Mliky jakožto hrozbu brankového požáru i s pomocí břevna uhasil. Jak už bylo napsáno, skóre otevřel Zahálka, navrátilec po delším léčení zraněného svalu, do svého vystřídání v 68. minutě bez debat nejlepší muž na trávníku. Ve 31. minutě se po standardní situaci dostal před Štrunce Viktor Záruba, gólman Baníku však jeho pokus vyrazil. Ovšem přímo k Zahálkovi. Ten si chytře počkal, zamířil k tyči a prokázal svůj instinkt střelce – 1:0. Ve 38. minutě jsme měli další nadějnou šanci, po přímém kopu a zásahu Štrunce dorážel míč Čácha, leč vedle tyče. Baníkovec Kýček ve 40. minutě zkoušel zjistit, jestli v horním růžku admirácké branky sídlí pavouček. Vyslal tím směrem doslova televizní pumelici, kterou však Keller skvěle vyrazil. V Kobylisích se tleskalo a pavoučí otázka zůstala nezodpovězena – naštěstí pro nás…

Po změně stran, v 53. minutě, vypálil směrem ke stejné brance stejnou šlehu Jan Martinic, pumlíč prosvištěl metr nad břevnem a v Kobylisích se zase tleskalo. V 66. minutě dostal stav utkání konečnou podobu. Po autovém vhazování zleva se na vápně opřel do míče Čácha a balon skončil přesně u protilehlé tyče – 2:0. Z hlediště se zdálo, že gólman Štrunc možná mohl střelu vyrazit, avšak jen on sám ví, jak to bylo. Jedinou solidní šancí Baníku byl přímý kop z nebezpečné vzdálenosti po „žlutém“ faulu Záruby v 78. minutě. Keller ale, v zájmu udržení nuly na kontě, střídajícího Kováře znamenitě vychytal a vyrazil jeho střelu na roh. V závěru se ještě o zteč sokolovské branky pokoušeli střídající Michal Čermák a pak i Čácha, v zápise o utkání ovšem už zůstal výsledek 2:0.

Kobyliské publikum s ním bylo spokojeno. OLD BOY´Z uspořádali tradiční děkovačku u ohrazení a parta sokolovských vlajkonošů – budiž řečeno, že slušných a sportovně vystupujících – uznala výhru Admiry za spravedlivou, zejména kvůli její převaze ve druhé půli.

Vítězství nás posunulo na slušivé 5. místo v tabulce.

-api-

Foto Radek Pivný

Admira: Keller – Herc, Horák, Venc, Fric – Martinic – Zahálka (68. Trajhan), Čácha, Záruba (80. Čermák), Douděra – Michálek (87. Pavlata).

Baník: Štrunc – Blažek, Neudert, Kolář, Kýček (68. Stan) – Stöckner (46. Kovář), Hajdo, Řezáč (87. Olah), Čermuš (82. Bílek) – Mlika, Krlička (46. Majka).

Rozhodčí: Řeháček – Milner, Bahník.

ŽK: 4:1 (Martinic, Fric, Záruba, Pavlata – Krlička.

Přihlíželo 270 diváků, v drtivé většině spokojených.

Naši střelci po 8. kole

3 – Zahálka (2 doma + 1 venku), Čácha (3+0)

1 – Trajhan, Venc (0+1), Horák, Michálek, Douděra (všichni 1+0)

Výsledky 8. kola

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po 8. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL po 8. kole

1.-2. Petr Mužík Jiskra Domažlice 9

1.-2. Petr Pejša FK Loko Vltavín 9

3.-4. Martin Kraus FK Králův Dvůr 7

3.-4. Jan Mach FK Králův Dvůr 7

5. Jiří Mlika FK Baník Sokolov 6