Hostivařskou zkušenost přehrálo admirácké mládí

FK Admira Praha B – SK Hostivař 2:0 (2:0)

Úvodem oceňme fakt, že naši mladíci se rozhodně neposadili „na zadek“ z ligových zkušeností brankáře Slavíka, zadáků Pence a Rady či vyhlášeného střelce Zmeškala v týmu hostí. Naopak, pustili se do mače 8. (v reálu už ale devátého hraného) kola bez bázně a hany a výsledkem je cenná výhra 2:0. Pravdou ovšem zůstane, že už v 16. minutě mohli hosté vést, kdyby Chyle neposlal míč nad, nýbrž pod břevno branky hájené Martinem Jungrem. Do vedení jsme šli naopak my, když se ve 21. minutě po přesné nahrávce Dana Šindeláře přehnal zprava přes nedůrazného a pomalejšího beka hostí Dominik Trnka a předložil gólovou nabídku Tomáši Pavlatovi. Ten v pádu, tísněn stínujícím zadákem, vypálil a to ještě netušil, že za vteřinu vstřelí dost kuriózní gól. Míč totiž orazítkoval břevno nad gólmanem Slavíkem, odrazil se od jeho zad a skončil v síti – 1:0.

Za sedm minut, ve 28., už jsme vedli 2:0. Filip Horváth totiž dostal od zmateného Chyleho skoro neuvěřitelnou nabídku – koukej, náš gólman je venku z branky, šoupni mu to tam! A Horváth to tam bez přemýšlení hned šoupl – 2:0.

Po přestávce přišly další naše šance. Z rohu Timothyho Pelikána hlavičkoval Štěpán Skalický, bohužel jen do tyče. A v 78. minutě našel Pavlata vpravo od sebe volného Adama Milnera, který pořídil naprosto stejně jako Skalický – zase jen tyč…

Co šance hostí ve druhé půli, zeptá se teď fanda fotbalu. Nebyly. Jen v 70. minutě kopal Turek přímý kop znáramně nebezpečné pozice, ovšem jen vyplašil vrabečka cvrlikajícího na pletivu dva metry nad brankou. Gólman Jungr tak uhájil čisté konto.

Naše vítězství bylo za odvedený výkon bez debat zasloužené, i když připusťme fakt, že tentokrát si admirácký dres při obou brankových situacích na chvilku oblékla i paní Štěstěna.

-api-

Admira B (dle zápisu): Jungr – Pelikán, Šindelář (74. Pronyšyn), Drescher (76. Milner), Heinzel, Horváth (61. Jung), Konejl, Křížek (59. Kotek), Pavlata, Skalický, Trnka (65. Matějka).

Rozhodčí: Kohout – Štípek, Mičko.

ŽK: 1:0 (Pronyšyn).

Zápas sledovali 33 diváci.

Naši střelci po 9 odehraných kolech:

4 – Horváth (3 doma + 1 venku)

2 – Trnka (1 doma + 1 venku), Pavlata a Drescher (oba 2 doma + 0 venku)

1 – Heinzel, Pelikán a Matějka (všichni 0 doma + 1 venku), Konejl (1 doma + 0 venku)

Poznámka: 3 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Výsledky 8. kola

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/zapasy/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu?id_season=2021&id_round_prev=5&id_round_next=7&id_round=8

Tabulka po 8.kole (+ 15.) kole

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/tabulka/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu