Už skoro stereotyp – počtvrté venku, počtvrté plichta

FC Slavia Karlovy Vary – FK Admira Praha 0:0

v Karlových Varech 0:0. Škoda neproměněné penalty Štěpána Zahálky za viditelný faul na Jakuba Michálka ve druhé půli, trefil jen tyč. To byla naše největší šance… Dobře chytal Martin Keller, opět udržel nulu. Ať tak, či tak, přivezli jsme čtvrtý plusový bod. A ten se počítá. Pokud si čtenář všiml, od domácí prohry s Plzní B 2:3 držíme sérii šest zápasů bez porážky.

Uvidíme, jak se nám bude dařit v úterý, kdy na svatého Václava nastoupíme v Písku proti velmi kvalitním Jihočechům.

Trenér František Peřina viděl utkání takto: „Ani počtvrté jsme ve venkovním utkání nevyhráli, ale ani neprohráli. Každá z těch remíz a získaný bod má svoji cenu, avšak rozdílnou.

Zápas v Karlových Varech-Dvorech je specifický v mnoha faktorech. Poměrně dlouhá cesta, brzké vstávání, menší nerovné hřiště, z toho množství soubojů s menší možností kombinační hry, nepříjemný soupeř zaměřený na hru postavenou na standardních situacích.

Myslím, že právě toto vše se promítlo do naší hry v prvním poločase, kdy jsme se podmínkám a soupeři trošku přizpůsobili a hra byla plná nepřesností, nakopávaných míčů a soubojů. Podstatné bylo, že jsme opět velmi dobře hráli v obraně a dokázali jsme uskákat a ubránit nebezpečné hlavičkáře domácích při všech standardkách. Ve druhém poločase jsme se srovnali svou hru, byli jsme klidnější na balonu a postupem času začali soupeře přehrávat. Naše aktivita stoupala úměrně tomu, jak soupeři docházely síly, a začali jsme si také vytvářet situace, které lze nazvat brankovými. Přitom jsme ale museli být stále obezřetní a opět ustát několik situací z centrů před naši branku, jak jinak, než po standardkách soupeře. Bohužel jsme ale žádnou z našich šancí Douděrou, Michálkem či Čermákem nedokázali proměnit. Tou největší příležitostí byla, samozřejmě, penalta, nařízená na faul na Kubu Michálka po jeho skvělém individuálním úniku. Štěpán Zahálka ji kopnul dobře a jistě jeho klasickým způsobem, avšak chyběly dva centimetry, proto se míč odrazil od vnitřní tyče a po brankové čáře letěl směrem ke druhé tyči, bohužel již mimo branku. Samozřejmě, že si říkáme kdyby… Ale zápas jako takový to byl složitý právě z těch důvodů, které jsem jmenoval, a pro mě má tento bod určitě větší cenu než z Rakovníku nebo z Benešova.“

Admira: Keller – Herc, Venc, Horák, Fric (35. Skalický) – Martinic, Trajhan (46. Čermák) – Michálek (82. Pavlata), Čácha, Douděra – Zahálka.

Rozhodčí: Nedvěd – Kolátor, Rouček.

ŽK: 1:2 (Skala – Martinic, Douděra)

Výsledky 9. kola

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po 9. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/stats/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd