Naši se nesložili, dřeli, až vydřeli cenný bod

FC Písek – FK Admira Praha 3:3 (2:1)

Dopolední utkání 15. kola ČFL hrané na svatého Václava 28. září jsme zahájili znamenitě, už ve 3. minutě zakončil Jakub Michálek kombinační akci až do prázdné branky – 0:1. Pak ještě stříleli Jáchym Trajhan a po rohu Štěpán Zahálka z dobrých pozic, jenže vedle. Do šancí se tlačili i Martin Čácha a Michal Douděra, ale skóre změnit nedokázali. Bohužel, brzy musel střídat zraněný Jan Martinic a jeho absence byla znát, i když přišedší Petr Kunc podal také solidní výkon. Ve 38. minutě se už radovalo písecké publikum, když se domácí Pineau trefil po zemi přesně k tyči – 1:1.To Jihočechy nakoplo, ve 43. minutě dunělo břevno nad hlavou našeho gólmana Martina Kellera a ve 45. minutě se televizní střelou do šibenice prezentoval písecký Kalousek – 2:1.

Po přestávce bylo ještě hůře. V 54. minutě tečovala smolně naše zeď přímý kop Kalouska a Keller se k tyči natahoval marně – 3:1. Domácí v té chvíli patrně nabyli dojmu, že už mají vyhráno. Neměli! V 68. minutě se ostře levačkou k tyči trefil Michal Douděra – 3:2. Písečtí znervózněli, nevyšlo jim střídání, protože z trávníku Jihočechům poněkud odešla kvalita, zatímco naši střídající hráči, zejména Jirka Mošna a Viktor Záruba, přispěli k postupnému stupňování našeho tlaku. A ten vyvrcholil v 94. minutě, kdy domácí brankář Satrapa vyrazil centr z přímého kopu k Ondřeji Hercovi, jehož utažená „pecka“ k tyči rozjásala jak mužstvo na trávníku, tak lavičku i fanoušky Admiry v hledišti – 3:3. Za půl minuty pískal sudí Ježek konec.

U fandů se zastavme aspoň poznámkou – přijeli nejen OLD BOY´Z, ale i parta sparťanů, kteří tradičně podporují i Admiru. Ti i ti byli na stadionu hodně slyšet. Díky za to!

Písecký deník mj. napsal: „Admira se představila jako tvrdě hrající soupeř. Hned v úvodu nás překvapila a prohrávali jsme 0:1. Naštěstí jsme to do půle otočili brankami Pineaua a Kalouska. Deset minut po půli jsme přidali třetí gól a vypadalo to slibně. Pak přišla série tvrdých zákroků. Myslím si, že to tentokrát rozhodčí nezvládl na obě strany, a vyvrcholilo to v nastavení brankou na 3:3. Ale hodnotím to tak, že jak jsme mohli vyhrát, tak jsme i mohli prohrát. Ve finále musíme bod brát, i když jsme sahali po všech třech a o dva přišli v páté minutě nastavení,“ komentoval utkání vedoucí píseckého celku Miroslav Grobár a dodal: „Po závěrečném hvizdu tam byla ještě strkanice u laviček, padly žluté i červené karty. Bylo to zbytečně nervózní, ale přispěl k tomu nekvalitní výkon rozhodčího.“ Tolik Písecký deník.

Uhráli jsme tedy už šestou podzimní remízu, se kterou buďme tentokrát velice spokojeni – Písek je totiž výborné mužstvo a určitě bude atakovat čelní příčky tabulky.

Foto a video Michal Jalovec

Záznam utkání pro Admiru pořídil Milan Novák

Admira: Keller – Herc, Martinic (13. Kunc), Horák, Skalický – Čácha (60. Mošna), Trajhan (60. Pavlata) – Čermák (60. Záruba), Zahálka, Douděra (80. Mráz) – Michálek.

Rozhodčí: Ježek – Blažej, Cichra.

ŽK: 2:3 (Schramhauser, Stejskal – Kunc, Skalický, Horák)

ČK: 1:1 (Hrachovec – Horák, oba za nesportovní chování po skončeném utkání).

Přihlíželo 250 diváků, nakonec ve velké většině zklamaných, neboť písecká výhra byla hodně blízko…

Naši střelci po vloženém 15. kole

3 – Zahálka (2 doma + 1 venku), Čácha (3+0)

2 – Michálek, Douděra (oba 1+1)

1 – Trajhan, Venc, Herc (0+1), Horák (všichni 1+0)

Výsledky 15. kola

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po 15. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/stats/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd