Čtvrtá domácí výhra za sebou – v kombinované sestavě

FK Admira Praha – Sokol Hostouň 2:0 (0:0)

Špatnou zprávou před utkáním se Sokoly z Kladenska byl fakt, že na marodce máme šestici, která by za normálních okolností hrála v základní sestavě. A k tomu Míra Horák dostal od disciplinárky třízápasovou stopku za incident v Písku po skončeném utkání. Mimochodem, písecký Hrachovec dostal stop na čtyři zápasy.

A teď ta dobrá zpráva – i v kombinované sestavě jsme Středočechy přehráli. Zvlášť těší, že se v ČFL prosazují i naši odchovanci už od žákovských let.

Uspěli jsme před zraky hostouňského klubového šéfa Jiřího Hondla bez debat po zásluze. Uznal to i trenér Hostouně Dominik Rodinger na jejím webu: „Soupeř zaslouženě vyhrál. Od první minuty, i přes jejich velké absence v základní sestavě, hráli lépe, což mě nemile překvapilo. Myslel jsem si, že po dvou výhrách budeme správně nastaveni prodloužit sérii výher. Ale neplnili jsme taktické pokyny, dělali si na hřišti, co chtěli, a to vždy pro nás znamená prakticky nulovou šanci na dobrý výsledek. Gratulace k zasloužené výhře Admiře a děkuji divákům za fajn fotbalovou atmosféru.“

Vypadalo to tak, že brzy půjdeme do vedení. Hostující Pavlík zkosil ve vápně Michala Douděru a Štěpán Zahálka v 11. minutě kopal penaltu. Bohužel, neproměnil ji v Karlových Varech, gól z ní nedal ani doma proti Hostouni – brankář Pančev ji znamenitě vyrazil na roh a udržel stav 0:0. Nic na něm potom nezměnily ani dva přímé kopy Admiry. Martin Čácha pálil do zdi, Zahálka nad břevno. Do vedení nakonec mohli jít ve 42. minutě Hostouňští, naštěstí Miker jen orazítkoval břevno nad Martinem Kellerem. To ovšem byla jediná šance Sokola za celý zápas. Nic víc neměl, a tak náš gólman udržel už pátou podzimní nulu.

Po přestávce se na nás usmálo už ve 47. minutě štěstíčko, když Douděrovu střelu sice Pančev vyrazil, ovšem jen přímo k Čáchovi a ten z úhlu zavěsil míč pod břevno – 1:0. V 62. minutě střílel z nadějné pozice Jakub Michálek po zemi, Pančev byl však na místě. Všechno se rozhodlo v 66. minutě. To zprava přišel naprosto přesný pas na zcela neobsazeného Michala Douděru a ten byl u míče o zlomek vteřiny dřív než brankář hostí – 2:0. Od té doby už se toho na trávníku moc zajímavého neodehrálo, jen střídající Jáchym Trajhan hlavičkoval v dobré pozici vedle levé tyče a minutu před závěrečným hvizdem prosvištěl Douděrův projektil naopak těsně kolem tyče pravé.

Za nádherného počasí, odpovídajícího babímu létu, si diváci v hojném počtu mač užili a odcházeli domů spokojeni. Samozřejmě, až na ty, kteří fandili hostím.

-api-

Admira: Keller – Herc, Venc, Skalický, Kunc – Čácha (85. Trajhan), Mošna (67. Horváth), Zahálka, Douděra – Michálek (77. Pavlata), Záruba.

Sokol: Pančev – Pavlík (64. Kubáň), Zahraničnyj, Kosík, Miker, Charvát, Hucek (64. Mentberger), Vlasák (70. Gajdošík), Hájek (46. Dočekal), Hovorka (70. Neruda), Kabele.

Branky: 47. Čácha, 66. Douděra

Rozhodčí: Nehasil – Jati, Talpáš.

Žluté karty: 1:3 (Douděra – Miker, Zahraničnyj, Dočekal).

Přihlíželo 330 diváků, ve velké většině potěšených výkonem Admiry i konečným výsledkem.

Naši střelci po vloženém 10. (11. hraném) kole

4 – Čácha (4+0)

3 – Zahálka, Douděra (oba 2 doma + 1 venku),

2 – Michálek (1+1)

1 – Trajhan, Venc, Herc (0+1), Horák (všichni 1+0)

Výsledky po 10. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po 10. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/stats/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd