Druhá prohra v soutěži – opět poměrem 2:3

FK Motorlet Praha – FK Admira Praha 3:2 (0:1)

Poprvé jsme v této soutěžní sezoně podlehli doma Viktorce Plzeň B poměrem 2:3. Bylo to 15. srpna. V sobotu 9. října přišla druhá porážka, na Motorletu a stejným výsledkem.

Derby pro nás začalo nadějně, v 18. minutě zahájil útočnou akci zprava Vojtěch Venc, přihrávkou vylepšil Štěpán Zahálka a zdařile ji střelou k tyči zakončil Viktor Záruba – 0:1.

Druhá půle už ale patřila domácím. Ve 49. minutě proměnil nařízenou penaltu z pohledu střelce k pravé tyči Rayan, když Martin Keller zvolil opačnou stranu – 1:1. V 64. minutě hlavičkoval po rohovém kopu přesně pod břevno jinonický Krajinský – 2:1. Motorlet byl na koni a hned v 67. minutě Fotr vytěžil ze závaru před Kellerem střeleckou pozici a zblízka – 3:1. Ještě nebylo vymalováno, v 69. minutě po akci, kterou zahájil náš brankář výkopem, pronikl mezi třemi zadáky Motorletu Michal Čermák a snížil – 3:2. Dobře hrající Motorlet už pak ale těsné a cenné vítězství uhájil.

Foto Radek Pivný

Admira: Keller – Herc (82. Horváth), Venc, Skalický, Kunc (74. Křížek) – Mošna (74. Trajhan), Čácha – Záruba, Zahálka, Douděra (57. Čermák) – Michálek.

Trenér Admiry František Peřina hodnotil derby takto: „Z utkání v Jinonicích jsem zklamán především výsledkem. Prohráli jsme po šňůře osmi zápasů, ve kterých jsme bodovali, a po prvním poločase jsem věřil, že tuto sérii můžeme protáhnout. Do zápasu jsme vstoupili dobře a aktivně, stejně tak jako náš soupeř. To vedlo k tomu, že se hrál otevřený fotbal na obě strany, důrazně a v rychlém tempu s poměrně množstvím šancí na obou stranách. První poločas byl velmi vyrovnaný a my jsme byli šťastnější, že jsme jednu ze svých šancí proměnili po výborné akci Zahálky se Zárubou.

Utkání rozhodlo prvních dvacet minut druhého poločasu. My jsme nezachytili jeho začátek, nebyli jsme dostatečně koncentrovaní tak, jako v prvním poločase, a dopustili jsme se několika chyb a nedůrazů v defenzivní činnosti. Hráči Motorletu naopak byli v této fázi lepší, dostali nás pod tlak, brzy vyrovnali brankou ze správně nařízené penalty a začali nás přehrávat. Poté jsme inkasovali další branku po rohovém kopu, který zahrál soupeř opravdu skvěle, a razantnímu zakončení se dalo jen těžko zabránit. Byla to opravdu ukázková standardní situace. Daleko nejvíc mě mrzí třetí inkasovaná branka, kdy jsme opět díky nedůrazu dovolili soupeři dostat se do blízkosti naší branky a nebyli jsme schopni opakovaně odkopnout míč, přestože jsme k němu měli blíže než soupeř. Tato branka se nakonec ukázala jako rozhodující. My jsme se vzpamatovali, když jsme poměrně brzy snížili Čermákem na 2:3. V závěru jsme ještě našli zbytky sil na náznaky možného vyrovnání, ale Motorlet si již vítězství pohlídal.

Myslím, že utkání i přes těžký terén mělo velmi dobrou úroveň, tempo, nasazení, šance i branky a diváci se měli po celých 90 minut na co dívat.

Soupeři gratuluji k vítězství, mají dobrý tým, který je velmi dobře posílen. Především hráči Rayan, Bempah či Krajinský mají nadstandardní kvalitu. Pochválit ale musím i naše hráče, kteří odvedli výborný výkon. Vydali se ze všech sil a v současném zdravotním stavu celého kádru odvedli maximum možného.“

Rozhodčí: Mokrusch – Cichra, Coufal.

ŽK: 2:4 (Akosah, Gilian – Douděra, Skalický, Záruba, Mošna).

Na pražské derby se přišlo podívat 230 diváků. Nechyběli naši OLD BOY´Z, i přes prohru Admiry fandili až do závěrečného hvizdu sudího.

Naši střelci po 11. (12. hraném) kole

4 – Čácha (4+0)

3 – Zahálka, Douděra (oba 2 doma + 1 venku),

2 – Michálek (1+1)

1 – Trajhan, Venc, Herc, Záruba, Čermák (0+1), Horák (všichni 1+0)

Výsledky po 11. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po 11. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/stats/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd