Admira je králem ČFL – aspoň co do remíz

FK Admira Praha – FK Králův Dvůr 2:2 (1:1)

V neděli jsme uhráli už sedmou plichtu. Tolik jich v ČFL, a to ani ve „vedlejší“ skupině B, žádný jiný tým nemá.

Mač s lídrem soutěže měl pro Kobylisy hrůzostrašný začátek. Už ve 2. minutě pálil neobsazený Mach, rozkmital břevno nad Martinem Kellerem a z dorážky (neobsazený) Osvald otevřel skóre – 0:1. Cábelíci z Králova Dvora pak na vzorně upraveném trávníku deset minut dominovali a mnozí se ptali – tak kolikpak banánů černobílí ještě dostanou?

Admira se osmělila v 10. minutě, kdy Michal Douděra vyzkoušel, zdali gólman hostí Toman dává pozor. Dával. Za devět minut už bylo vyrovnáno! Po Douděrově rohu zprava se do šance na malém vápně protlačil Jakub Michálek – 1:1! A za dva minuty našel Štěpán Zahálka vlevo svého jmenovce Skalického, který střílel z úhlu jen malý kousek nad břevno Tomanovy branky.

Cábelíci odpověděli ve 23. minutě jedovkou Jakuba Nováka po centru zleva, která, tečována, hodně pozlobila Kellera v brance. Chytil ji naštěstí vsedě.

Za čtyři minuty hlavičkoval Mirek Horák z Douděrova rohu, bohužel jen do boční sítě. Admira dál šlapala na plyn. Z nahrávky Zahálky střílel z otočky Michálek, brankář hostí míč kryl na brankové čáře. A po chvíli hlavičkoval Jiří Mošna z centru Ondřeje Herce, ale míč prolétl kolem tyče do autu. Ještě v 44. minutě střílel Michálek, jeho tečovaný pokus Toman zneškodnil.

Do kabin šly oba týmy s vědomím, že až na děsivý start zápasu byla Admira o něco lepší a měla blízko ke druhé brance.

Jenže hned ve 46. minutě po rohu hostí mohla inkasovat, cábelíci však „trmu-vrmu“ před Kellerem k vedení nezužitkovali. Tři minuty poté se Douděra ocitl v jasné šanci, gólman hostí jen sledoval, kam půjde míč – a on šel do autu kolem tyče. Velká škoda!

v 61. minutě to zase hořelo před Kellerem. Střílel Beňo, náš gólman míč znamenitě vyrazil, jenže jen k číhajícímu Holému. Ten možná ještě teď lituje, že dopřál admirácké obraně srazit jeho střelu na roh. Smutnit ovšem cábelíci nemuseli, protože z rohu hlavičkoval skákající dlouhán Hell naprosto přesně – 1:2.

Admira však prohrát nehodlala! Už v 69. minutě posadil Douděra z rohového kopu zprava balón Zahálkovi na hlavu tak přesně, že králodvorský gólman neměl šanci gólu zabránit – 2:2.

V 71. minutě po přímém kopu pálil Rudolf Novák vedle Kellerovy branky. V závěru mače se pak na obou stranách odehrály před brankami nebezpečné závary, skóre se však už neměnilo.

Sečteno, podtrženo – vyhrát mohla Admira, vyhrát mohli i cábelíci. Remíza je zřejmě spravedlivým vyjádřením toho, co se na kobyliské trávě dělo.

Foto Radek Pivný

Admira: Keller – Herc, Venc, Horák, Skalický – Mošna – Čácha (72. Martinic), Záruba (63. Čermák), Douděra – Zahálka, Michálek (84. Panýrek).

Branky: Michálek, Zahálka – Osvald, Hell.

Rozhodčí: Krejsa – Plzák, Krupka.

ŽK: 3:2 (Douděra, Horák, Mošna – Krejdl, Beňo).

Zápas sledovala obstojná návštěva 250 diváků.

Naši střelci po 12. (13. hraném) kole

4 – Zahálka (3 doma + 1 venku), Čácha (4+0)

3 –Douděra, Michálek (oba 2 doma + 1 venku)

1 – Trajhan, Venc, Herc, Záruba, Čermák (0+1), Horák (všichni 1+0)

Výsledky po 12. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po 12. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/stats/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd