Aktuální otázka – kdypak zase vstřelíme branku?

FK Admira Praha B – SK Uhelné sklady Praha 0:0

Naposledy se trefil Dominik Trnka proti Dukle JM v 65. minutě. Od té doby jsme odehráli další dva zápasy (ve Zličíně prohra 0:2, doma s US 0:0), uběhlo 205 hracích minut – a nic…

Přitom už v 6. minutě proti „uhlířům“ orazítkoval Filip Horváth tyč. Být to gól, hrálo by se nám hned lépe.

Hosté z Košíř na začátku soutěže připomínali otloukánky, na kterých si soupeři naháněli skóre. Momentálně je to docela jinak. Na Admiře působili dost sebevědomě. Ve 21. minutě zakončoval rychlý brejk US Procházka – ale jen do boční sítě.

Admira se prezentovala ve 26. minutě pohlednou kombinací Dominik Trnka – Jáchym Trajhan – Timothy Pelikán, který ovšem mířil těsně vedle tyče. Za dvě minuty zase zlobili hosté, když jejich střelec Šafránek pálil z otočky, taky vedle. Pak to dvakrát zkoušel z Trnkovy přihrávky Oskar Drescher, ani jednou však gólmana hostí Borského z klidu nevyvedl. V samém závěru byl blízko dosažení gólu Trnka, Borského ale nepřekonal.

Ve druhé půli se dlouho nic mimořádného nedělo, až v 56. minutě vyslal dalekonosnou pumelici na Martina Jungra z dobrých 30 metrů košířský Jahoda, náš gólman byl pozorný.

V 70. minutě zůstal vlevo zcela neobsazený náš Daniel Křížek, Borský byl při jeho střele zase na místě. Naše zadní řada si pak doslova koledovala o malér. V 80. minutě se ocitl v jasné šanci košířský Procházka, naštěstí Jungra nepřekonal. A co zahodil v 86. minutě „uhlíř“ Šafránek, to se jen tak nevidí. Byl zcela sám před Jungrem v situaci „kam to chceš…“ Naštěstí pro nás pálil vedle do zdi a dlouho se pak držel za hlavu.

Už v nastaveném čase hlavičkoval z centru Pelikána střídající Adam Milner – vedle. A v samém závěru hodil košířský Kaisler dlouhatánský aut před naši branku, zadáci Admiry ale ohrožení Jungrovy branky nepřipustili. A byl konec…

US hrály sympaticky, bojovaly a s bodem z Kobylis jsou asi spokojeny. Malá poznámka na závěr – když si jejich hráči na trávníku i lavička odpustí časté dramatické výkřiky nesouhlasu s rozhodnutími sudího, bude dojem z jejich hry ještě příznivější.

A pozitivum pro Admiru B, vedenou trenérem A-mužstva Františkem Peřinou a asistentem Janem Sobotkou? Čisté konto Martina Jungra, i když hodně k němu pomohla paní Štěstěna.

Admira B (podle zápisu): Jungr – Křížrek, Kotek, Pronyše Pronyšyn, Trajhan, Drescher, Karvánek, Pelikán, Trnka, Horváth, Heinze.

Naši střelci po 13 odehraných kolech:

5 – Horváth (4 doma + 1 venku)

3 – Trnka (2 doma + 1 venku)

2 – Pavlata a Drescher (oba 2 doma + 0 venku)

1 – Heinzel, Pelikán a Matějka (všichni 0 doma + 1 venku), Konejl (1 doma + 0 venku)

Poznámka: 3 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Výsledky dalších zápasů

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a

Tabulka po 12. kole (+ 15.) kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a