Je to tady – první vítězství venku!

Povltavská FA – FK Admira Praha 1:3 (0:0)

Ve Štěchovicích se přes 70. minut hrálo bez branek a mohlo se zdát, že Admira míří už k osmé remíze v letošním ročníku ČFL. Co zajímavého se na dost hrbolatém trávníku dělo do vstřelení první branky?

V 19. minutě pálil z otočky domácí Třešňák – vysoko nad břevno. Ve 38. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Štěpán Zahálka a meruna laškovně poskočila na břevně, aby pak skončila za brankovou čárou.

V 51. minutě se dral do šance Třešňák, Martin Keller ho vychytal, ovšem útok PFA pokračoval a Volešák střílel vedle. O šest minut později vypálil z 20 metrů Míra Horák a gólman domácích Vašák znamenitě vyrazil míč na roh. V 66. minutě to agilní Třešňák zkusil z úhlu, Keller byl na místě. Pět minut poté z akce Panýrka vystřelil Štěpán Skalický, taky strážce domácí svatyně zakročil s úspěchem.

A to už se dostáváme do 74. minuty, kdy Martin Čácha otevřel skóre – 0:1. Zasloužil se o to Jakub Panýrek, který přesně přihrál zleva přes dva beky PFA Štěpánu Zahálkovi, z jehož přiťuknutí trefil Čácha nádherně šibenici.

Domácí utrpěli těžký direkt, který umocnila situace z 82. minuty. Prudkou ránu Jana Martinice vyrazil Vašák na roh. Ten zahrával Čácha. Obloukem našel Zahálkovu hlavu a pak už Jiří Mošna z malého vápna zvýšil stav na 0:2 z pohledu štěchovického týmu.

Naději domácím dal ovšem v 85. minutě náš zbytečný faul ve velkém vápně na střídajícího Bicence. Sudí správně diktoval penaltu a z ní Lanc střelou doprostřed branky korigoval na 1:2.

Trenér Admiry František Peřina viděl utkání takto: „Ve Štěchovicích nás čekalo složité utkání. Ani ne tak herní kvalitou soupeře, jako způsobem jeho hry. Naše předpoklady se naplnily, když hráči Povltavské FA od první minuty postavili hluboký blok před své pokutové území a vyčkávali na rychlé brejky. My jsme jim jejich taktiku v prvním poločase ulehčovali, když jsme se při snaze o průnikové přihrávky dopouštěli nebývalého množství nepřesností a ztrát. Ty vedly k rychlým protiútokům vedených středem hřiště přes velmi aktivně hrajícího Třešňáka. Z toho pramenilo také několik standardních situací soupeře, které jsou jeho velkou zbraní a které jsme v několika případech přečkali i se štěstím. Přibližně od 30. minuty jsme naši hru zklidnili a zpřesnili, a to díky velmi dobře hrajícím Mošnovi a Zahálkovi, kteří dali naší hře výstavbu a kvalitu. Poločas skončil bez branek.

O přestávce jsem hráče nabádal k trpělivosti, ale také k obezřetnosti a maximální koncentraci. Věděl jsem, že postupem času budeme získávat nad soupeřem fyzickou převahu a můžeme utkání rozhodnout případně až v poslední čtvrtině utkání. Nástup do druhého poločasu se nám ale povedl. Trio Mošna, Zahálka, Čácha opanovalo střed hřiště a začali jsme hráče PFA přehrávat naší kombinační hrou. Soupeře jsme přitlačili a poté se dostavily i brankové příležitosti.

Dvě jsme proměnili a šli do dvoubrankového vedení. To bychom ale nebyli my, abychom si konec zápasu nezkomplikovali. Po nedorozumění ve středu naší obrany v 85. min. jsme se dostali do tísně, která skončila penaltovým zákrokem. V následujících pěti minutách nás ještě soupeř potrápil třemi vysokými centry do naší šestnáctky, které jsme opět s potížemi, ale přece odvrátili. Definitivní vítěznou tečku tak dala utkání až branka Jáchyma Trajhana po brejku do otevřené obrany soupeře.

Našim hráčům chci poděkovat za bojovný, zodpovědný a taktický výkon, protože zápasy ve Štěchovicích nikdy nebyly a nejsou jednoduché. Dnes musím ale nad všechny vyzdvihnout výkony Štěpána Zahálky a především Jirky Mošny, který dal jasnou odpověď těm, kteří snad ještě pochybovali, že je po vleklých zraněních takových výkonů ještě schopen. Věřím, že oběma zdraví vydrží, stejně jako Honzovi Martinicovi, který naskočil na dvacet minut, ve kterých sehrál jednu z klíčových rolí pro konečné vítězství.“

Foto Radek Pivný

Admira: Keller – Herc, Venc, Horák, Skalický – Mošna, Čácha (83. Trajhan) – Záruba (46. Čermák), Zahálka, Douděra (61. Panýrek) – Michálek (73. Martinic).

Branky: Lanc z pen. – Čácha, Mošna, Trajhan.

Rozhodčí: Vychodil – Koranda, Kotalík.

ŽK: 2:2 (Šumilov, Michalec – Michálek, Čermák).

Přihlíželo 120 diváků, mezi nimi několik našich na výsost spokojených OLD BOY´Z.

Naši střelci po 13. (14. hraném) kole

5 – Čácha (4 doma +1 venku)

4 – Zahálka (3 doma + 1 venku)

3 – Douděra, Michálek (oba 2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan (0+2)

1 –Mošna, Venc, Herc, Záruba, Čermák (0+1), Horák (1+0)

Výsledky po 13. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po 13. kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/stats/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd