Tři trefy venku, a přece porážka. Mrzí víc než jiné…

SK Újezd Praha 4 – FK Admira Praha B 4:3 (2:0)

Na neoblíbené umělce v Újezdě jsme odehráli nevalný první poločas. Domácí v něm byli lepší a už v 6. minutě se ujali Doležalem vedení – 1:0. Náš podprůměrný výkon pokračoval a ve 27. minutě zvýšil Pěnkava na 2:0.

Po přestávce se ovšem Admira viditelně zvedla. V 60. minutě pronikal pokutovým územím Vojtěch Karvánek a domácí Valeš ho školácky fauloval. Z jasné penalty Timothy Pelikán snížil přesnou střelou k tyči – 2:1. Za 11 minut už byl skóre srovnané. To v 71. minutě vypálil z dobrých 25 metrů opět Pelikán a balón se zastavil až v šibenici újezdské branky – 2:2. Kdo by byl v té chvíli tušil, že ve zbývajícím čase padnou ještě tři branky! V 76. minutě zahrával Újezd přímý kop zprava od autové čáry, meruna propadla až k nekrytému Štefanovi – 3:2. Admira ovšem opět nalezla odpověď. V 90. minutě si navedl Dominik Trnka míč zleva na střed a prudkou jedovkou se trefil přesně k tyči – 3:3. Jenže nedůslednost v obraně nás stála remízu, která byla na dosah. V 91. minutě totiž zaútočil Újezd po levé straně a neobsazený Kaiser bohužel zblízka rozjásal 80 domácích diváků – 4:3. Co k tomu říci? Vstřelit venku, k tomu na hřišti favorita soutěže, tři branky a přece prohrát, to tedy mrzí…

Poznámka k publiku: směrem k rozhodčímu z něj během hry pršelo množství hrubých urážek a leccos nepřívětivého si vyslechli i naši hráči. Zdá se, že nejeden místní divák přichází na hřiště s cílem vyřvat se, zanadávat si, pourážet sudí i soupeře… O tom by snad ale fotbal být neměl.

Mužstvo Admiry B vedl jako trenér Jan Sobotka, který zápas zhodnotil takto: „Vstup se nám moc nepovedl, začali jsme hodně pasivně, nedůrazně a z toho plynoucí tlak soupeře vedl k mnoha standardním situacím, z nichž jsme obdrželi dvě branky. Tak skončil i 1. poločas.

O přestávce jsme si v kabině řekli, že není už co ztratit. A možná i proto spadla z hráčů nervozita a do druhého poločasu vstoupil jiný tým. Začali jsme lépe kombinovat, vyhrávat souboje, což vedlo ke vstřelení dvou branek a srovnání na 2:2. Soupeř nás však i v druhé půli potrestal za nedůraz při standardní situaci a opět vedl – 3:2. My jsme se však nenechali zlomit a chtěli jsme ze hřiště soupeře přivézt alespoň bod. Odměnou byl gól v 90. minutě na 3:3. Bohužel asi nekoncentrací z probíhající euforie jsme hned po rozehrání obdrželi gól na 4:3.

Myslím si, že za výkon v 2. poločase bychom si bod zasloužili. A v tom je ten fotbal krásný a krutý zároveň (bohužel dnes krutý pro nás).“

Admira B (podle zápisu): Jungr – Pelikán, Šindelář (46. Jung), Drescher, Heinzel, Karvánek (81. Horváth), Kotek, Křížek, Pavlata (57. Milner), Pronyšyn, Trnka.

Rozhodčí: Tikal – Jakl, Popelka.

ŽK: 1:0

Diváků se sešlo 80.

Naši střelci po 14 odehraných kolech:

5 – Horváth (4 doma + 1 venku)

4 – Trnka (2 doma + 2 venku)

3 – Pelikán (0 doma + 3 venku)

2 – Pavlata a Drescher (oba 2 doma + 0 venku)

1 – Heinzel, Matějka (oba 0 doma + 1 venku), Konejl (1 doma + 0 venku)

Poznámka: 3 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Výsledky dalších zápasů

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a

Tabulka po 13. kole (+ 15.) kole

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a