Podzimní sezónu jsme zakončili třetí porážkou

FK Admira Praha – FK Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:2)

Kdo viděl v sobotu dopoledne derby Admira – Vyšehrad, vážně jen stěží pochopí, jak tohle mužstvo mohlo prohrát doma 2:7 (!!) s holešovickou Lokádou či 0:4 (!) s Pískem. Toť záhada podobná Bermudskému trojúhelníku. „Šemíci“ totiž v Kobylisích předvedli výkon hodný absolutní špičky ČFL. A zaslouženě vyhráli! Ostatně Opluštil, Suchan, Drobílek, Vandas a Šandera mají druholigové zkušenosti. A připočteme-li ještě několik nadějných odchovanců slávistické, sparťanské, plzeňské či dukelské mládežnické základny, vyjde nám, že Vyšehrad disponuje výborným týmem.

V první půli byli hosté jednoznačně nebezpečnější. A Admira, ač hrála zřejmě v momentálně nejsilnější sestavě, tahala za kratší konec provazu. Vyšehrad předvedl několik rychlých brejků, přičemž ve 23. minutě Mošna jen tak tak ukopl míč před do šance nabíhajícím Vandasem. Pak přišly dva rohové kopy hostí, které naše defenziva tak tak stačila odvrátit. Ovšem ve 27. minutě zaútočil po levé straně Šandera a jeho centr protlačil Vaněk za záda brankáře Martina Kellera – 0:1.

Ve 36. minutě rozehrál druhou gólovou akci právě Vaněk, následovala šikovná kombinace hostí, na jejímž konci byla přesná střela Kubeše – 0:2. A to ještě za další minutu vyprodukovala Admira ve středu pole hrubici, z níž rezultoval další atak hostí, tentokrát zprava. Jak ovšem mohl zkušený kanonýr „šemíků“ Vandas na malém vápně míč v tutovce minout, to je další záhada.

Co během prvních 45 minut nabídla Admira? Moc toho nebylo. Slabá střela Štěpána Zahálky z přihrávky Jakuba Panýrka jen přiměla gólmana Šulce lapit míč do koše. To Čáchova bomba z 20 metrů sice měla gólové parametry, kdyby ji ovšem tělem nezastavil jeden ze zadáků Slavoje.

Po přestávce náš tým přece jen přidal, zatímco Vyšehrad zkušeně hájil dvoubrankové vedení a co chvíli podnikal rychlé brejky. O snížení skóre se pokoušel z  centru Ondry Herce hlavičkou Jakub Michálek, marně. Jedovku Štěpána Skalického vyrazil Šulc na roh. Ten chytil i Panýrkův pokus zprava. Přímý kop z 25 metrů, který zahrával Zahálka, Šulce nijak nevyděsil.

Po hodině hry Admira třikrát vystřídala, ale k úspěchu to nevedlo. V 66. minutě to konečně před brankou Vyšehradu zahořelo, ze Zahálkova rohu hlavičkoval Jan Martinic a pak i Míra Horák, na lajně ve výskoku však Šulc balón lapil. Z bleskového protiútoku po levém křídle postupovali tři „šemíci“ na jediného beka Admiry, Vandas se ocitl před Kellerem zase zcela sám – tentokrát ho náš brankář v „ložence“ vychytal. Prohrát 0:3, to už by bylo moc… Poslední větší naděje na změnu stavu nám zhasla v 72. minutě, když akce po ose Čácha – Kurek – Herc dospěla do nebezpečné skrumáže před Šulcem, který ale pumlíč vyrazil na roh.

V závěru už si hosté výhru, třetí po sobě, bez větších obtíží pohlídali. My jsme prohráli třetí podzimní zápas – nejprve s Plzní B 2:3, pak stejným poměrem na Motorletu a nyní derby se „šemíky“.

Admira: Keller – Herc, Martinic (79. Venc), Horák, Skalický – Čácha (79. Záruba), Mošna (60. Kurek) – Panýrek (60. Trajhan), Zahálka, Michal Douděra (60. Čermák) – Michálek.

Vyšehrad: Šulc – Šandera, Opluštil, Tokar, Tvaroh – Hroník, Vaněk – Drobílek, Suchan, Kubeš – Vandas. Bez střídání.

Branky: 27. Vaněk, 36. Kubeš.

Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Duda.

ŽK: 5:3 (Mošna, Horák, Martinic, Michálek, Kurek – Vaněk, Suchan, Drobílek).

Za pěkného podzimního slunného dopoledne mač sledovalo 250 diváků. Přes nepříznivý vývoj a výsledek povzbuzovali naši OLD BOY´Z do poslední vteřiny a pak uspořádali admirákům děkovačku za celý obstojný podzim.

Naši střelci po 15 podzimních kolech

5 – Čácha (4 doma +1 venku)

4 – Zahálka (3 doma + 1 venku)

3 – Douděra, Michálek (oba 2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan (0+2)

1 – Mošna, Venc, Herc, Záruba, Čermák (0+1), Horák (1+0)

Podzimní výsledky ČFL

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka po podzimu 2021

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Kanonýři ČFL

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/stats/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd