Brankář smí držet míč jen šest vteřin!

Starší dorost FC Tempo – Admira 2:3

Brankář smí mít míč v rukou od chvíle, kdy jej má pod kontrolou, nejvýše šest vteřin. Tolik znění stále platného pravidla. Je pravda, že ho rozhodčí uplatňují velmi zřídka, ale je tu stále. A náš tým U19 málem doplatil na to, že ho gólman Patrik Matěka buď neznal, nebo na něj zapomněl. Teď už na něj do smrti nezapomene!

Oč šlo? V utkání České ligy dorostu v neděli 31. října vedl náš dorost na Tempu v mimořádně důležitém pražském derby 3:2 a hrálo se už nastavení. Sudí Daniel Vokoun upozornil našeho gólmana, aby nedržel míč v rukou moc dlouho. Ten ale nedbal, šest vteřin sem, šest vteřin tam… A držel a držel! Až proti nám rozhodčí nakonec odpískal ve velkém vápně nepřímý kop. Zcela správně, přesně podle shora zmíněného pravidla!

Patrik tak nechtěně doslova daroval Tempu náramnou šanci na vyrovnání. Naštěstí domácí trefili jen zeď a všem přítomným admirákům spadl ze srdce tak ohromný balvan, že to bylo slyšet ze Lhotky až v Kobylisích… O výhru 3:2 jsme tedy naštěstí nepřišli.

A tak je tu namístě výzva všem trenérům admiráckých brankářů: upozorněte na zmíněné pravidlo každého našeho gólmana. Píská se sice jen málokdy, ale existuje a jeho zbytečné porušení může mít i fatální výsledkové následky…

-api-