A-tým remizoval na turnaji v Brandýse

FK Admira Praha – SK Zápy 3:3 (2:1)

Po vysokém vítězství nad divizním Štětím 5:0 čekal na náš A-tým přední celek B-skupiny ČFL, a sice SK Zápy. Hrálo se na UMT v Brandýse nad Labem, zápas byl součástí zimního turnaje, který tento klub pořádá. Admira nastoupila v oslabené sestavě, přesto se hrál zajímavý, vyrovnaný zápas, který skončil zaslouženou remízou. Poločas jsme vyhráli 2:1. Pak soupeř skóre otočil a Admira nakonec zachránila plichtu.

Trenér František Peřina byl vcelku spokojen: „Další přípravné utkání jsme odehráli v rámci turnaje v Brandýse n/L proti Zápům. Na poslední chvíli nás však, stejně jako jiné týmy, postihly v pátek velké komplikace způsobené zraněními, nemocemi a karanténou. Po pátečním tréninku jsem napočítal deset absencí, a tak bylo nutné povolat hráče z B-týmu a U19, jejichž zápasy ze stejných důvodů o víkendu odpadly. Na utkání jsme tak odjeli se značně kombinovaným a úzkým kádrem.

Zápas  jsme zvládli ale celkem dobře, přestože jsme se, zejména v prvním poločase, dopouštěli spousty technických a taktických chyb a nedůrazů při bránění soupeře, především po jeho standardních situacích. Nutno ale přihlédnout k soupeřově kvalitě; měl fyzicky i herně navrch a hrozil nebezpečnými, rychlými protiútoky. Kdyby byl v koncovce efektivnější, zcela jistě bychom nevedli po prvním poločase 2:1, když jsme v jeho závěru otočili průběh dvěma pěknými brankami. Do druhého poločasu vstoupil soupeř opět velmi sebevědomě a zatlačil nás na naši polovinu hřiště a dvěma akcemi přes naši levou stranu otočil skóre opět na svoji stranu. Poté se zdálo, že již to budou Zápy, kdo bude diktovat tempo a průběh utkání, naši hráči ale přece jen našli ještě dost sil na to, aby soupeře v závěru potrápili a nakonec vstřelili i vyrovnávací branku. Neříkám, že byla zasloužená, protože soupeř byl z celkového pohledu v utkání lepším týmem, měl více brankových příležitostí, ale byla odměnou za vůli a nasazení, které v závěru naši mladí hráči předvedli. Z těch zkušenějších odvedli velmi dobrý výkon Čácha s Douděrou, příznivce Admiry pak zcela jistě museli potěšit svojí hrou Trajhan s Mrázem. Příslibem do budoucna pak je mladý Ouředníček z U19, který nastoupil ke svému prvnímu utkání za dospělé. V základní sestavě určitě nezklamal.

Příští týden by měl být z epidemiologického hlediska kritický, ale doufám, že situaci ustojíme a budeme moct k dalším přípravným zápasům nastoupit.“

Admira: Jungr (Keller) – Ouředníček  (Heinzel), Čížek, Skalický, Tarasiuk – Horák (Polanský), Trajhan – Čermák (Mráz), Čácha, Douděra – Michálek (Pronyšyn).

Naše branky: Douděra 2, Čácha.

Průběžné výsledky a tabulku turnaje najdete zde:

http://www.fkbrandys.cz/article/detail/id/125