Další výhra nad divizionáři ze Severu

FK Admira Praha – FK Baník Most-Souš 3:1 (1:1)

Na UMT v Podolí jsme už v přípravě porazili divizní Štětí 5:0 a teď i druhý tým tabulky Divize B ze severních Čech, tentokrát 3:1.

Naše branky: Martinic, Michálek, Mráz.

Trenér František Peřina viděl hru a výsledek takto: „Zápas s Baníkem Most-Souš probíhal v Podolí za velmi silného nárazového větru, který byl umocněn specifikou polohou hřiště v Podolí.

Vzhledem k nadcházejícímu úternímu zápasu se Spartou jsme se snažili dostatečně rozložit síly a v utkání nastoupilo dvacet hráčů a dva brankáři. Aspirant na postup do ČFL předvedl velmi dobrý výkon, přesto jsme to byli my, kdo udával tempo a způsob hry. Zároveň jsme byli také nebezpečnější ve finální fázi a v prvním poločase jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, které jsme ale již tradičně nevyužili. Soupeř podnikl několik rychlých protiútoků, které však většinou skončily díky silnému větru za brankovou čarou bez zakončení. A tak jsme si dali v podstatě vlastní branku, když míč po rohu soupeře skončil v naší síti po neobvyklé trajektorii, kterou zapříčinil poryv větru. Branka to byla vyrovnávací, když do vedení jsme se dostali my předchozím parádním volejem Martinice.

Do druhého poločasu jsme vyměnili téměř celou jedenáctku a vysunuli aktivní pressing až k brance soupeře. Aktivně jsme hráče Mostu napadali a vynutili si poměrně vysoký počet získaných míčů, avšak finální fáze ani ve druhém poločase nebyla z naší strany kvalitní. Nutno ale přiznat, že kontrola míče byla po celé utkání velmi ztížena opravdu velmi silným větrem. Přesto jsme utkání rozhodli dvěma brankami, které vstřelili Michálek hlavou po přesném centru Čáchy a Mráz po dorážce střely Michálka, kterou brankář Mostu jen stěží vyrazil.

Stínem v zápase bylo zranění Horáka s Ouředníčkem, kde budeme doufat, že následky budou mírnější, než se bezprostředně po utkání zdálo.“

Admira: Keller – Herc, Venc, Skalický, Fric – Martinic, Záruba – Panýrek, Zahálka, Douděra – Horváth.

Střídali: Jungr, Kunc, Ouředníček, Mošna, Čácha, Michálek, Trajhan, Horák, Tarasiuk, Mráz.