První porážka v Podolí

FK Admira – Dukla Praha B 1:2 (0:2)

V silném nárazovém větru se Admira na UMT v Podolí dočkala první porážky v novém roce. Účastník B-skupiny ČFL, rezerva pražské Dukly, se před zraky svého klubového výkonného ředitele Davida Šrámka blýskla v první půli výborným výkonem. Po dvou našich chybách soupeř vedl 0:2.

Po přestávce se naopak dlouho hrálo jen na dukelskou branku, podařilo se nám snížit na 1:2, ale vyrovnávací gól jsme už přidat nedokázali.

Naše branka: Venc

Sestava: Keller – Herc, Venc, Tarasiuk, Fric – Mošna, Skalický – Kurek, Záruba, Horváth – Zahálka.

Střídali: Martinic, Čácha, Michálek, Douděra, Panýrek, Konejl.

A zde je hodnocení našeho trenéra Františka Peřiny: „Utkání s Duklou B mělo, podle mého názoru, dva poměrně rozdílné poločasy. V tom prvním byla jednoznačně lepší Dukla. Její hráči měli lepší pohyb, byli rychlejší a důraznější, našim hráčům dělala problém organizovaná rotace hráčů Dukly především v její ofenzivní činnosti, kdy častými, rychlými náběhy dostávali naši obranu pod tlak. My jsme naopak nebyli dostatečně důrazní v soubojích, vázla komunikace v defenzivě a nefungovala přechodová fáze. K tomu se nám nedostávaly do hry kraje, nedokázali jsme přecházet do přečíslení a nedostatečně jsme právě v rozích hřiště presovali zadáky soupeře. Zahálka na hrotu byl příliš osamocený, když podporu získával jen sporadicky od Jirky Mošny, přestože záměr jsme měli jiný. Soupeř tedy zcela po zásluze vyhrál poločas 2:0, když branky vstřelil po našich hrubých chybách. První branka jde na vrub brankáře Martina Kellera, který neudržel dlouhý, vysoký centr ve svých rukou. Pravdou je, že jej naši bránící hráči dostatečně neochránili před útočníky soupeře a nechali je jít do kontaktu s naším brankářem. Faul to však nebyl. Druhou branku jsme obdrželi z trestného kopu z 20 metrů, když hráč Dukly pěknou, umístěnou střelou okolo naší zdi potrestal špatné postavení našich stoperů při brejku soupeře, který museli zastavit v poslední chvíli faulem.

Do druhého poločasu jsme vystřídali šest hráčů a obraz hry se zcela zásadně změnil. Střídající hráči naši hru oživili, Martinic s Michálkem přinesli do hry důraz, nasazení a strhli tak celý tým k velmi dobrému výkonu. Čácha dal hře myšlenku, Martinic s Konejlem jistotu ve středu hřiště, ofenzivní kraje byly aktivní s agresivním represinkem. Naši aktivní hru také vydatně podpořili oba krajní obránci. Prakticky celý druhý poločas jsme si vynutili trvalý tlak a dostávali hráče Dukly do úzkých. To, co naší hře chybělo, byla kvalita a důraz v pokutovém území v situacích, které po gólu volaly.

Myslím, že jsme si za druhý poločas minimálně vyrovnat zasloužili, výsledek však, na rozdíl od mistrovských zápasů, až tak důležitý není.

Zápas to byl kvalitní a z pohledu přípravy pro nás velmi užitečný.“

-api-

Utkání z pohledu soupeře – čtěte zde:

https://www.fkdukla.cz/zapas.asp?ID=V-dalsim-pripravnem-utkani-porazil-B-tym-Admiru-6798