Za vodojemem vyhrála vichřice

MFK Chrudim – FK Admira Praha 1:1 (1:1)

Druholigoví Východočeši pojali utkání jako generálku na start Fortuna národní ligy, když za týden budou hostit FC Vlašim. Jenže… Chrudimské hřiště zvané Za vodojemem se nachází na kopci nad městem a v sobotu dopoledne tam vládla vichřice. Poryvy větru odnášely míč z dosahu hráčů, výkopy se vracely zpět k brance, fotbal se hrát v podstatě nedal. Nakonec se zrodila remíza, když oba góly vstřelili domácí. Napřed do vlastní branky Fišl, pak do té naší Látal.

Admira:  Keller – Zahálka, Konejl, Herc, Martinic, Panýrek, Douděra, Fric, Čácha, Skalický, Venc.

Střídali:  Mošna, Michálek, Trajhan, Tarasiuk, Trnka, Mráz.

Utkání řídil sudí Raplík.

ŽK: 0:2.

Utkání z pohledu soupeře, včetně hodnocení trenéra Radka Kronďáka (našeho bývalého hráče, jemuž asistuje další bývalý admirák Jindra Tichai) najdete zde:

https://www.mfkchrudim.cz/match/544

Trenér Admiry František Peřina zápas zhodnotil takto: „Musím souhlasit s trenérem Kronďákem, že o fotbale to dnes v Chrudimi moc nebylo. Hráli jsme již několik zápasů v silném větru, ale dnes to byl opravdu extrém. Míč v podstatě nešlo kontrolovat na trávníku, natož ve vzduchu, kde nebylo možné ani zhruba odhadovat jeho trajektorii.

V podstatě je mi domácích líto, protože obětovali své generálce i plochu svého hlavního stadionu (mj. velmi dobře připravenou) a reálně si ani nemohli otestovat kvalitu své hry. Velká síla větru pomáhala v prvním poločase nám, ve druhém zase soupeři. Je velká škoda, že jsme právě v prvním poločase nedokázali svoji výhodu zužitkovat, přesto, že jsme měli, kromě vstřelené branky, další tři vyložené příležitosti.

Ve druhém poločase se situace obrátila a soupeř se silným větrem v zádech byl s přibývajícím časem stále více aktivnější, z čehož pramenil velký počet standardních situací, které jsme však dokázali všechny ubránit.

Paradoxem je, že jsme branku inkasovali ze standardky právě v prvním poločase, kdy soupeř hrál proti větru. Tato situace mě mrzí, protože jsme v tu chvíli nebyli dostatečně koncentrovaní a důrazní. Jinak musím ale naše hráče pochválit. A to především za velmi dobrou herní disciplínu, za důraz a nasazení po celou dobu utkání, v němž opět svoji důležitou roli sehráli především zkušení hráči. Spokojen jsem se hrou obrany, která opakovaně podává stabilně kvalitní výkony. Pro naše mužstvo jsou v přípravě kromě kondice a herního projevu samozřejmě důležité i výsledky, kdy jsme si opakovaně otestovali, že se se ctí můžeme postavit i ligovým soupeřům. Jsem si ale dobře vědom, že mistrovská utkání jsou ještě trochu o něčem jiném.“

-api-

Foto: Radek Pivný