Tak tohle se nám nepovedlo…

FK Admira Praha – SK Rakovník 0:1 (0:0)

Hosté z Rakovníka se představili jako kombinace hráčů bílé a tmavé pleti, ve žlutých dresech a modrých trenýrkách dali vzpomenout na národní tým Brazílie. Bojovali poctivě, šli za výhrou, využili slabších chvilek ve výkonu Admiry a nakonec si – nečekaně – odvezli do Rakovníka cenné tři body.

Přitom Admira dostala už v 10. minutě dvojí šanci otevřít skóre. Nejprve střílel Štěpán Zahálka přímý kop ze 17 metrů a hostující Maxime Mengue odvrátil míč na roh. Jenže rukou. Následovala žlutá karta pro viníka a penalta pro Admiru. Bohužel, Zahálka ji kopl špatně a exligový gólman Milan Švengr ji u pravé tyč kryl. Kdyby při utkáních ČFL asistoval VAR, penalta by se musela opakovat, protože Švengr si povyběhl o metr dopředu. To jen na okraj…

Tyto momenty poznamenaly výkon černobílé jedenáctky a ten měl s přibývajícími minutami klesající úroveň. Hosté to zkoušeli odvážně, v 16. minutě se ocitl v dobré pozici Baba Lamine Traore, ovšem pálil nad břevno. Ve 23. minutě hlediště zatleskalo utažené bombě Michala Frice, míč jen prosvištěl kolem pravé tyče. Jinak se žádné drama v první půli už nekonalo.

Po změně stran se hosté nejprve postarali o závar před brankářem Martinem Kellerem, Dominik Hradecký ale střílel jen do boční sítě. V 50. minutě zahrával Zahálka zprava přímý kop. Zvolil signál na nabíhajícího Martina Čáchu, který však pálil vysoko na „ragbyovou“ branku. V 57. minutě přišla pohroma. Nedůraz naší obrany po centru zprava nabídl gólovou šanci Joelu Ayaovi Sogbovi, jenž zblízka orazítkoval pravou tyč naší branky, od níž se míč odrazil do sítě – 0:1.

Gól naším týmem jako by otřásl, už za dvě minuty Rakovník zahrozil akcí šikovného Seola Hyuna Woonga, z jeho nabídky střílel Jeremy Šindler – nad. Popravdě řečeno Švengr v rakovnické svatyni si moc nezachytal. A když už Čácha z centru Ondřeje Herce trefil hlavičkou prostor mezi tyčemi, byla to pro exligového gólmana chuťovka.

V 72. minutě kopali hosté roh, Petr Duchoň z něj ale naši branku přestřelil. Nadějně vypadal rohový kop Admiry v 77. minutě, Jakub Panýrek poslal do vápna prudký míč, ovšem to jediné, co stálo za pozornost, bylo zranění Mirka Horáka, který musel být ošetřován. Branku hostí jsme neohrozili.

Admiře nelze upřít snahu, ale její útočení bylo jalové a k ohrožení Švengrovy branky nevedlo. Naopak v 81. minutě prokličkoval střelec jediné branky Sogbo z půlky hřiště slalomem přes tři naše hráče do střelecké pozice a pak se chytal za hlavu, neboť míč poslal vedle tyče.

Závěr i se sedminutovým nastavením se nesl ve znamení okřídleného konstatování „kdyby se hrálo do rána, gól bychom stejně nedali“… Už „požlucený“ rakovnický Mengue si vykoledoval druhou ŽK a tudíž i ČK. Na poslední rohový kop si do vápna naběhl i brankář Keller, ale zbytečně. Naopak, při mocném sprintu zpátky viděl za jasný faul ŽK.  A pak už byl konec s netajenou rakovnickou radostí a admiráckým zklamáním.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny

Admira: Keller – Herc (85. Michálek), Horák, Skalický, Fric – Martinic (69. Mošna) – Trnka (46. Panýrek), Venc (63.Záruba), Čácha, Douděra – Zahálka (69. Konejl).

Branka: 57. Sogbo.

Rozhodčí: Ježek – Svoboda, Novotný.

ŽK: 2:5 (Skalický, Keller – Mengue 2x, Ruda, Švengr).

ČK: Mengue

Přihlíželo 270 diváků.

Naši střelci po 17 odehraných kolech ČFL

5 – Zahálka (3 doma + 2 venku), Čácha (4 doma +1 venku)

3 – Douděra, Michálek (oba 2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan (0+2), Horák (1+1)

1 – Mošna, Venc, Herc, Záruba, Čermák (0+1)

Výsledky ČFL, skupina A

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulky ČFL, skupina A

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd