Úspěšný vstup do přeborového jara

FK Admira Praha B – FK Újezd nad Lesy 4:1 (2:0)

Jarní část přeboru jsme zahájili doma na UMT výhrou nad Újezdem n. L. Postavení obou týmů v podzimní tabulce nás stavělo do role favorita a výsledek utkání tento předpoklad naplnil. Celý první poločas a patnáct minut druhého odehráli Adam Čížek a Jáchym Trajhan, hráči A-kádru Admiry.

Hosté v první fázi utkání hráli bojovně, nátlakově a Admira se překvapivě spíše bránila. Ovšem v 15. minutě se opřel do míče Matyáš Heinzel, trefil se k tyči a míč pod rukama gólmana hostí Daniela Pecha prolétl do sítě – 1:0. Za osm minut vyrobila defenziva hostí školáckou hrubici, takže před Adamem Milnerem náhlezívala zcela opuštěná branka, do které se snad ani nedalo netrefit – 2:0. Do konce první půle vyzkoušeli admiráci Daniela Pecha ještě několikrát, další gól už ale nepřidali. Zejména sólo Petra Matějky ve 40. minutě volalo po navýšení skóre, brankář hostí však míč tentokrát znamenitě vyrazil na roh.

Po přestávce jako by se náš tým přizpůsobil újezdské hře, moc ke koukání toho na UMT nebylo. Až v 58. minutě zaváhala naše defenziva, a tak se stalo, že na brankáře Ivana Žuleviče najednou běžel osamocený Vratislav Kohout. Svou střelu ale naštěstí pro nás poslal metr vedle tyče.

Admiráci však dál působili v této fázi poměrně lehkovážně, až se „dočkali“ změny stavu. To v 72. minutě vypálil z 23 metrů hostující Matěj Veselovský a trefil se náramně a nechytatelně k tyči – 2:1. Pokud ale Újezdští doufali ve svou novou šanci, rychle jim naděje sebral za jedinou minutu novic v našem týmu ze Slovenska, střídající Tomáš Polanský. Z rohového kopu hlavičkoval rovněž střídající dlouhán Tomáš Pavlata a jeho zmíněný jmenovec – rovněž hlavou – zblízka upravil skóre na 3:1. A ještě to nebylo všechno. Za další pětiminutovku zahrával Timothy Pelikán z 20 metrů přímý kop a našel přesně skulinu u pravé tyče Pechovy branky – 4:1.

Admira B (dle zápisu): Žulevič – Křížek, Komínek, Čížek (62. Polanský), Heinzel, Trajhan (62. Šindelář), Karvánek, Pelikán, Matějka (89. Procházka), Drescher (83. Horváth), Milner (70. Pavlata).

Branky: 15. Heinzel, 23. Milner, 73. Polanský, 78. Pelikán – 72. Veselovský.

Rozhodčí: Gryc – Pytloun, Tvrz.

ŽK: 2:1 (Trajhan, Šindelář – Duka).

Za krásného, slunného dopoledne mač sledovalo 35 diváků

Hodnocení trenéra Františka Jakubce a hráče Adama Milnera

Naši střelci po 17 odehraných kolech:

6 – Horváth (5 doma + 1 venku)

5 – Pavlata (4 doma + 1 venku)

4 – Pelikán (1 doma + 3 venku), Trnka (2 doma + 2 venku)

2 – Heinzel (1 doma + 1 venku), Drescher (2 doma + 0 venku)

1 – Matějka, Michálek (oba 0 doma + 1 venku), Milner, Polanský, Kurek, Konejl (všichni 1 doma + 0 venku)

Poznámka: 3 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Výsledky dalších zápasů

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a

Tabulka po 17. kole

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/tabulka/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu