Vojta Venc: Hraje se, dokud sudí nepískne konec

FC Viktoria Plzeň B – FK Admira Praha 1:1 (1:0)

Béčko Viktorky vedlo na hřišti v plzeňské Luční ulici, kde je doma, od 24. minuty brankou Alexandra Sojky 1:0. Ten překonal Martina Kellera střelou k tyči po chytře sehraném rohovém kopu Viktorky.

Ve druhé půli už domácí borci před koncem pokukovali po časomíře a bránili své těsné vedení. Jenže Admira má zřejmě specialistu na západní Čechy a na vyrovnání v nastaveném čase – Vojtěcha Vence. V 91. minutě zahrával Jáchym Trajhan přímý kop do plzeňského vápna. Hráči ve skrumáži tam několikrát hlavičkovali, až se „kůže“ odrazila přesně k Vencovi. A ten trefil bodový zisk ke stejné tyči, ke které skóroval domácí Alexandr Sojka – 1:1.

Stejný kousek předvedl Vojta v Domažlicích, taky už v nastaveném čase, kde Admiře rovněž zajistil jeden bod. (Mimochodem, v Písku jsme takto remizovali pro změnu zase trefou Ondry Herce, taky v nastaveném čase.) Prostě, hraje se, dokud rozhodčí nezapíská naposledy.

A ještě poznámka: na podzim vinou zbytečného faulu Vence kopala Plzeň B u nás penaltu a díky ní vyhrála 3:2. Takže na západě Čech tuto ztrátu Vojta aspoň zčásti odčinil.

Branky: Sojka – Venc.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „Do zápasu v Plzni proti nám nastoupilo béčko Viktorie bez hráčů z kádru A-týmu. Někdy to je výhoda jejich soupeře, jindy naopak. V každém případě platí totéž jako o Slavii, že se jedná o mladé, talentované a velmi dobře trénované hráče. My jsme nastoupili oslabeni o další hráče a myslím, že hlavně v prvním poločase našemu mužstvu chybělo Zahálkovo sebevědomí a Horákovo odhodlání. Samozřejmě je to trošku nadsazené, ale já jsem tak náš špatný výkon z prvního poločasu vnímal. Plzeň byla lepší, rychlejší a nebezpečnější.Do druhého poločasu jsme přeskupili řady, musel jsem vystřídat Honzu Martinice, kterému hrozila ČK, a do středu stáhli tvořivé hráče Čáchu a přidali Trajhana. Myslím, že i když se nám moc nedařilo a naše hra měla daleko do výkonů z přípravných utkání, tak jsme se ve druhém poločase zlepšili, měli jsme větší držení míče a dostali jsme se do několika nebezpečných situací. Těžké pro nás bylo, že jsme 65 minut prohrávali o gól a museli jsme zvyšovat aktivitu směrem dopředu, ale přitom velmi pozorně bránit a zavírat prostory proti  nebezpečným a rychlým protiútokům hráčů Plzně. Nakonec jsme šťastně vyrovnali z poslední standardní situace v 92. minutě. Myslím, že nakonec i zaslouženě, byť náš výkon v celém utkání určitě nebyl dobrý.“

Admira: Keller – Herc (85. Trnka), Skalický, Venc, Fric – Martinic (46. Trajhan) – Čácha, Záruba (68. Kunc), Konejl (46. Panýrek), Douděra (68. Mošna) – Michálek.

Rozhodčí: Melničuk – Hoch, Hanyš.

ŽK: 2:3 (Fišer, Kodýdek – Martinic, Čácha, Herc).

Přihlíželo 150 diváků.

Foto: Radek Pivný

Podrobný referát z utkání přinesl Plzeňský deník. Čtěte zde:

https://plzensky.denik.cz/fotbal-cfl-msfl/video-becko-viktorie-ztratilo-vyhru-az-v-zaveru-mrzi-nas-to-litoval-parlasek-202.html

Naši střelci po 18 odehraných kolech ČFL

5 – Zahálka (3 doma + 2 venku), Čácha (4 doma +1 venku)

3 – Douděra, Michálek (2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (0+2), Horák (1+1)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák (0+1)