Nedělní resumé: Buďme rádi za bod…

FK Admira Praha – TJ Jiskra Domažlice 0:0

Bláznivé aprílové počasí – napřed slunce, pak sníh, krupky, metelice a zase slunce. Výborný soupeř, který si vypracoval víc střeleckých šancí, než admiráci. Obrana Chodů znamenitě dirigovaná exligistou Davidem Limberským. Dvakrát duněla tyč za gólmanem Martinem Kellerem. A v závěru náš neuznaný gól pro ofsajd.

To je charakteristika nedělního dopoledního utkání.

První nadějná situace přišla v 6. minutě, kdy se náš Jakub Michálek řítil na branku hájenou vyběhnuvším Lukášem Brychem, s nímž se Kuba nakonec srazil, a z šance nebylo nic. Ve 12. minutě ukázal hostující Petr Mužík, proč je nejlepším střelcem Jiskry, jeho pumelici musel Keller s námahou vytáhnout na roh. Naše druhá šance se urodila ve 22. minutě, kdy z přihrávky Petra Kunce střílel Štěpán Zahálka – žel, těsně vedle pravé tyče. Domažlice odpověděly pár minut před poločasem další salvou Mužíka, kterou Keller naštěstí konečky prstů nasměroval na tyč, od níž se mu „kůže“ odrazila do náruče. Ještě ve 42. minutě hlavičkoval Jakub Michálek po obloučku Michala Douděry. Mezi tyče se sice trefil, ale pro Brycha to byla lahůdka na zahřátí.

Po změně stran se znovu, a to v 56. minutě, připomněl Západočech Mužík. Z jeho přímého kopu zakončoval David Brabec – vedle… V 61. minutě musel už poněkolikáté Keller vyrážet domažlickou střelu na roh, pálil Martin Rychnovský. Hezkou akci Admiry v 67. minutě zakončoval Douděra, vysoko však přestřelil břevno. Tři minuty poté kopal už několikrát zmiňovaný Mužík přímý kop zleva před tribunou a podruhé vibrovala tyč na Kellerem. Oddechli jsme si hodně zhluboka! Další velkou šanci zahodil v 72. minutě domažlický Kryštof Pavlík, když přestřelil břevno. V 80. minutě se před naší brankou naštěstí neprosadil nebezpečně manévrující Vojtěch Černý.

V závěru přišly zase naše chvíle. V 85. minutě dopravil Míra Horák balón za Brychova záda, leč radost nám všem zkazil praporek asistenta rozhodčího signalizující těsný ofsajd. A v 90. minutě kopal Zahálka trestňák ze své parkety, levačkou. Kolik gólů už takhle vstřelil… Tentokrát bohužel napálil míč jen do zdi, a tak se body dělily, stejně jako na podzim v Domažlicích.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny a brankáře Martina Kellera

Foto Michal Jalovec a Radek Pivný

Admira: Keller – Herc, Venc, Horák, Fric – Martinic (71. Konejl) – Douděra, Čácha (62. Trajhan), Kunc (85. Skalický) – Zahálka – Michálek (85. Trnka).

Rozhodčí: Tryzna – Fišer, Koutník.

ŽK: 3:1 (Martinic, Zahálka, Trajhan – Hrubý).

Přihlíželo 205 „mrznoucích“ obětavců.

Naše paradoxy pokračují…

Jak už jsme uvedli minule, naše dosavadní jarní bilance venku je excelentní, dvě výhry, jedna plichta, bez porážky. Zisk 7 bodů! Zato doma jsme ještě nevyhráli, urvali jsme jediný bod a dosud jsme nedali gól…

A ještě zajímavost. Za 20 odehraných kol ČFL jsme skórovali venku 17x, doma jen 12x.

To jsou ty admirácké paradoxy.

Naši střelci po 20 odehraných kolech ČFL

6 – Zahálka (3 doma + 3 venku)

5 – Čácha (4 doma +1 venku)

3 – Horák (1 doma + 2 venku), Douděra, Michálek (2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (0+2)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák, Kunc (0+1)

Ostatní výsledky

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd