Tříbodový holub frnkl, v hrsti jen bodový vrabec

1.FK Příbram B – FK Admira Praha 2:2 (1:2)

Po dohodě vedoucích mužstev se utkání 21. kola ČFL nehrálo na avízované UMT, ale na hlavním stadionu u Litavky. Byl to zápas, který jsme mohli a měli vyhrát. Jen vlastními chybami a nedůsledností jsme nabídli příbramské rezervě bod a ona po něm ráda sáhla.

Těch nevyužitých, nedotažených nadějných akcí… Nebylo divu, že se stadionem co chvíli ozýval hlas rozzlobeného trenéra Františka Peřiny.

Začalo to špatně. V 16. minutě posílal Míra Horák balon z nějakých třiceti metrů „velkou domů“ gólmanovi Martinu Kellerovi a Příbram B přišla tím nejlacinějším gólem, šokujícím vlastňákem z nepozornosti, k vedení – 1:0.

Do přestávky jsme ale skóre otočili. Ve 32. minutě poslal Jakub Michálek gólmanem vyražený míč prudce k pravé tyči, brankář domácích Václav Smrkovský si sice na „kůži“ sáhl, ale ta stejně skončila v síti – 1:1. A za dvanáct minut bylo ještě veseleji. Náš útok po levé straně, centr před branku a Martin Čácha zakončil zblízka – 1:2. Budiž dodáno, že Smrkovský míč sice vytáhl ven z branky, ovšem až za lajnou…

Ve druhé půli se urodilo několik šancí na uklidňující třetí gól (bylo jich více než na straně domácích), ale gólman Smrkovský už zůstal nepřekonán. A tak přišel trest. V 83. minutě po zbytečném faulu u postranní lajny centroval jeden z domácích borců před naši branku, kde si defenziva nepohlídala Kristiana Majida. Na jeho prudkou hlavičku k levé tyči si Keller sice taky sáhl, ovšem balón na roh nevytlačil – 2:2.

Admiru to nepoložilo, vypracovala si ještě dvě nadějné situace, avšak brankáře Smrkovského už nepřekonala.

Shrnuto: získali jsme sice plusový bod z cizího hřiště, jenže vzhledem k průběhu utkání je to pramálo.

A jen na okraj – stále trvá jarní admirácký paradox. Doma jsme ještě nevyhráli, venku jsme zatím ještě neprohráli.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny

Z utkání v Příbrami máme jeden bod za remízu 2:2, ale všichni víme, že to je hodně málo a body to měly být tři.Domácí proti nám nastoupili s mladým týmem , bez posil z kádru A-mužstva a já jsem věřil, že právě zkušenost,důraz a aktivní pressing nás k vítězství dovedou. Bohužel se tak nestalo.

Naše hra opět postrádala atributy, které nás zdobily v zápasech přípravy, hráli jsme alibisticky, bez jiskry a nápadu. Dali jsme si neuvěřitelný vlastní gól a byť jsme zápas do poločasu otočili v náš prospěch, celý první poločas jsme nedokázali chytit tempo a jistotu, abychom nad soupeřem dominovali. Navíc jsme zahodili další dvě nebo spíše tři gólové šance, které by zápas rozhodly. Do druhého poločasu jsme si řekli, že musíme být stále a více aktivní,se snahou těžit z nepřesností při rozehrávce soupeře, pozorně bránit a z nabídnutých šancí utkání definitivně rozhodnout.To se ale, bohužel, nekonalo a my jsme pokračovali v průměrném, bezkrevném výkonu z první půle. Jisté oživení přinesl na hřiště střídající Mráz, ale my jsme byli v útočné třetině hřiště i nadále bezzubí a pokud jsme si šance vytvořili, nebyli jsme dostatečně kvalitní v jejich zakončení.

Za to nás také stihnul trest v podobě vyrovnávacího gólu domácích po standardní situaci, jíž však předcházela série našich neuvěřitelných chyb, které budu hráčům podrobně vyčítat při hodnocení. I po vyrovnání jsme ještě měli dvě jasné příležitosti ke stržení vedení opět na naši stranu, ale i v nich jsme selhali.

Celkově tedy bod z venku, který není dobrý a je s hořkou pachutí.

Foto Radek Pivný

Admira: Keller – Venc, Skalický, Horák, Fric – Martinic – Čácha (71. Mráz), Konejl (46. Trajhan), Zahálka, Douděra – Michálek (82. Kurek).

Rozhodčí: Jansa – Fojtík, Kvaček.

ŽK: 2:2 (Vostárek, Schindler – Konejl, Trajhan).

Naši střelci po 21 odehraných kolech ČFL

6 – Zahálka (3 doma + 3 venku), Čácha (4 doma +2 venku)

4 – Michálek (2 doma + 2 venku)

3 – Horák (1 doma + 2 venku), Douděra (2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (0+2)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák, Kunc (0+1)

Ostatní výsledky

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd