Doma to teď nejde a nejde…

FK Admira Praha – SK Benešov 2:3 (1:2)

Znáte ten vtip? Africký domorodec navštíví Londýn a doma pak vypráví: „Největší zážitek? Fotbal. Jedenáct bojovníků proti jedenácti válečníkům, uprostřed pole mocný šaman s kouzelnou koulí. Tu položí na zem, zapíská – a začne pršet.“ Navlas tak tomu bylo v neděli dopoledne v Kobylisích.

Hrálo se v tropickém lijáku a nejprve se radovali admiráci. Ve 36. minutě vyvinuli tlak na branku gólmana Jakuba Schummera, míč zleva posunul Michal Fric k Jakubu Michálkovi a ten k pravé tyči po zemi otevřel skóre – 1:0. Radost ale vydržela jen do 42. minuty. To benešovský útok rozebral naši defenzivu a špatně obsazený Zdeněk Vrňák k levé tyči skóre srovnal – 1:1. A brzy bylo ještě hůře, neboť ve 44. minutě po rohovém kopu zleva a nedůrazném odhlavičkování centru zůstal hostující Michal Krunert zase osamocený před gólmanem Martinec Kellerem a přesnou hlavičkou nezaváhal – 1:2. Tak s tím se věru nepočítalo…

Po změně stran liják přešel v jarní déšť a Admira se v 75. minutě dočkala vyrovnání. Dva borci Benešova vzali ve vápně do lisu pronikajícího Michala Frice a Míra Horák z penalty bombou k pravé tyči stanovil skóre na 2:2. Jenže místo aby domácí tým hosty, jak se říká, dorazil, přišla 82. minuta, v ní útok Benešova po pravé straně, přihrávka na mladíka Matěje Stejskala a ten si v obklopení dvou našich zadáků (!) věděl rady – 2:3. Bohužel, naše defenziva v nedělním dešti chvílemi připomínala děravý eidam.

V závěru vybíhal gólman Keller dvakrát do pokutového území Benešova, leč vše marno, Středočeši už své překvapivé vítězství uhájili. Admiru porazili po předlouhých čtrnácti letech!

Skoro se tomu nechce věřit, ale na jaře jsme doma uhráli ze tří mačů jediný hubeňoučký bodík. To klubová historie už dávno nepamatuje…

Hodnocení trenéra Františka Peřiny

Foto : Milan Pacík

Admira: Keller – Herc, Venc (39. Skalický), Horák, Fric – Trajhan (46. Trnka, 80. Kurek) – Čácha, Zahálka, Kunc (46. Konejl), Douděra – Michálek.

Branky: Michálek, Horák z PK – Vrňák, Krunert, Stejskal.

Rozhodčí: Tesař – Toucha, Janíček.

ŽK: 1:3 (Skalický – Brokeš, J. Vosáhlo, O. Vosáhlo).

Mač sledovalo 203 povětšinou prochladlých a zklamaných diváků.

Naši střelci po 22 odehraných kolech ČFL

6 – Zahálka (3 doma + 3 venku), Čácha (4 doma +2 venku)

5 – Michálek (3 doma + 2 venku)

4 – Horák (2 doma + 2 venku)

3 – Douděra (2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (0+2)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák, Kunc (0+1)

Ostatní výsledky

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd