Dobrá zpráva ze Sokolova: Třetí jarní vítězství venku!

FK Baník Sokolov – FK Admira Praha 0:2 (0:1)

Sokolovský Baník po přesunu z FN ligy do ČFL z ekonomických důvodů musel sestavit nový tým a podzim loňského roku byl z jeho pohledu vcelku tristní. Jen tři výhry, dvě remízy – jinak samé porážky, na Slavii B dokonce 2:8. Na Admiře Baník prohrál 0:2.

Do letošního jara ovšem vstoupil docela jiný Baník! Nejprve sice byl sice poražen 0:1 na Motorletu, ovšem pak nastartoval pětizápasovou sérii, během které třikrát vyhrál, dvakrát remizoval – bez porážky. Sokolovští vycenili zuby a ukázali, že se s nimi musí počítat. A za této situace do hornického města na severozápadě Čech dorazila k dopolednímu utkání 23. kola ČFL po dlouhé cestě z Kobylis Admira.

Sokolovští fotbalisté vstoupili do utkání aktivně. Baníkovci kombinovali před pokutovým územím Admiry, kde se však marně snažili vytvořit vhodnou pozici pro zakončení. Klíčový moment utkání viděli diváci už v 11. minutě. To náš kapitán Jan Martinic ve středu pole vybojoval míč, kolmicí vpřed našel Jakuba Michálka, který míč přiťukl doleva na Michala Douděru. Z jeho zpětné přihrávky pálil Jakub Michálek z voleje přesně a míč u levé tyče rozvlnil síť za gólmanem Baníku Pavlem Hrabačkou – 0:1.

Vlastně jedinou vážnou šanci na vyrovnání měli baníkovci ve 40. minutě, kdy se osamocený Rostislav Vokáč dostal ke střele na hranici velkého vápna. Tu naštěstí vyrazil brankář Martin Keller bravurním zákrokem na rohový kop. První poločas tak skončil 0:1.

Po čtvrthodině druhé půle Admira své vedení navýšila. V 61. minutě zahrával Michal Douděra zprava rohový kop, k odraženému míči se dostal Jan Martinic, který zhruba z penaltové značky propálil vše, co mu stálo v cestě. S trochou štěstí dostal míč za záda Pavla Hrabačky – 0:2. Ve zbytku utkání se sokolovští fotbalisté marně snažili upravit skóre utkání. Obrana Admiry si počínala zkušeně a domácí fotbalisty do větších příležitostí nepouštěla. Naopak, mohli jsme přidat ještě třetí gól, ale i s výhrou 2:0 byla cesta zpátky do Kobylis hodně veselá. Pětizápasová úspěšná série Sokolova skončila, náš tým na jaře zaznamenal už třetí výhru venku.

S využitím webu fksokolov.cz připravil – api-

Hodnocení trenéra Františka Peřiny

Výsledek ze Sokolova je pro nás cenný a důležitý. Jednak jsme opět trochu poopravili manko ze ztrát z domácích utkání a dále, což je možná ještě důležitější, jsme znovu vrátili do naší hry energii a náboj, které nám v minulých utkáních chyběly,“

zhodnotil utkání trenér Admiry František Peřina. „Cennější je to o to víc, že proti nám stál jiný, lepší, silnější Sokolov než na podzim, který pět utkání v řadě se silnými soupeři neprohrál a na jaře nedostal v žádném zápase víc než jeden gól. Přesto se ale v naší hře vyskytlo poměrně dost taktických chyb, především v prvním poločase, takže vše růžové zase až tak nebylo.

My jsme udělali v sestavě několik změn, po nemoci se vrátil Honza Martinic a po dlouhodobém zranění také Adam Čížek, který zahrál velmi dobře. Získali jsme tak větší sílu ve středu hřiště, kde jsme věděli, že Sokolov v předchozích utkáních nad soupeři dominoval. Hráli jsme poměrně jistě do obrany, kde jsme dokázali odvrátit spoustu standardních situací a křížných nákopů soupeře. Brzy jsme vstřelili také první gól. A je jen škoda, že jsme na druhý, který dle mého názoru zápas rozhodnul, čekali padesát minut, přestože jsme brankové příležitosti do té doby měli, stejně tak jako poté. Hráči ale ze sebe vydali, především ve druhém poločase, spoustu sil, ovšem já vím, že ještě někteří rezervy mají.Po druhé brance jsme zápas až do konce v podstatě kontrolovali a zkušeně tři body zaslouženě uhájili.“

Admira: Keller – Herc, Čížek, Horák, Fric – Martinic (61. Konejl) – Čácha, Venc, Douděra (86. Trajhan), Kunc (76. Záruba) – Michálek (86. Skalický).

Branky: Michálek, Martinic.

Rozhodčí: Rejžek – Vychodil, Lovětínský.

ŽK: 2:3 (Strmiska, Majka – Martinic, Kunc, Trajhan)

Přihlížela velmi solidní návštěva – něco přes 400 diváků.

Naši střelci po 23 odehraných kolech ČFL

6 – Michálek, Zahálka (oba 3 doma + 3 venku), Čácha (4 doma +2 venku)

4 – Horák (2 doma + 2 venku)

3 – Douděra (2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (0+2)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák, Kunc, Martinic (0+1)

Ostatní výsledky

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd