I druhé jarní vítězství venku stálo zato!

SK Hostivař – FK Admira B 1:4 (1:2)

Po předchozím vítězství 5:2 v Přední Kopanině a po domácí prohře 0:2 s Královicemi zahrálo béčko v Hostivaři dobře, po většinu zápasu bylo lepší a nakonec vysoko vyhrálo. A to měli domácí v případě své výhry ambici přeskočit náš tým v tabulce.

První krok správným směrem udělala Admira B už v 1. minutě, kdy po rychlém útoku naběhl do správné pozice Tomáš Fencl a zblízka svým premiérovým gólem otevřel skóre – 0:1. Ve 13. minutě začal náš útok u brankáře Ivana Žuleviče, z hloubi pole si do brejku na šikovnou narážečku naběhl Tomáš Pavlata a nedal domácímu gólmanovi Lukáši Provazníkovi šanci – 0:2. Pavlata se opět zcela sám ocitl před Provazníkem ještě ve 35. minutě, tentokrát ho ale hostivařský gólman „vyčapal“. Závěr první půle patřil ovšem domácím. Ti nás přitlačili před Žulevičovu branku a ve 43. minutě se dočkali snížení, když se k levé tyči přesně trefil Viktor Žampa – 1:2.

Po přestávce nabuzená Hostivař pokračovala v tlaku a vyrovnání viselo na vlásku. Jenže v 64. minutě potopil domácí naděje gólman Provazník. Po „malé domů“ si dovolil odvážnou kličku našemu dotírajícímu hráči. Ta mu sice vyšla, ovšem vzápětí brankář všechno pokazil nechtěnou, přitom přesnou přihrávkou našemu Filipu Horváthovi. Ten za nečekanou šanci rád poděkoval – 1:3. Kuriózní situace nastala v 73. minutě. To Provazník lapil „malou domů“ do rukou, nemohlo následovat nic jiného, než nepřímý kop Admiry z malého vápna. Z rozehrávky se trefil nádherně Timothy Pelikán, ale bohužel jen do tyče. Do odraženého balonu se pak daleko před vápnem opřel střídající Nikolaj Votlučka a po jeho televizní bombě břevno hostivařské branky hodně dlouho vibrovalo… To by byl televizní gól roku! Když už všechno směřovalo k naší dvoubrankové výhře, už v nastaveném čase, v 93. minutě, Admira zaútočila zprava. Střelu z úhlu Provazník sice ztlumil, leč zleva nabíhající Dominik Trnka přesnou trefou stanovil konečné skóre – 1:4.

„Zasloužená výhra,“ hodnotil náš trenér František Jakubec. „V první půli jsme soupeře dobře presovali, dali jsme dvě branky a byly i další gólové šance. Od 35. minuty ale jako by hráči začali mít strach o výsledek, soupeř najednou hýřil aktivitou a snížil na 1:2. Do druhé půle jsme šli se snahou nasadit opět úspěšný presink, avšak iniciativu měli na kopačkách domácí, v první čtvrthodině byli lepší. Pak jsme ale začali hrát zase my a soupeře jsme dvěma brankami zlomili.“

Admira B (podle zápisu): Žulevič – Pelikán (83. Šindelář), Fencl (46. Trnka), Heinzel, Horváth (68. Pivoňka), Komínek, Křížek, Kurek, Pavlata, Polanský (46. Votlučka), Procházka (81. Drescher).

Branky: Žampa – Fencl, Pavlata, Horváth, Trnka.

Rozhodčí: Zelený – Šmakal, Štěrba.

ŽK: 3:1 (Penc, Žampa, Macháček – Křížek).

Přihlíželo 30 diváků. Ti, kteří přijeli fandit Admiře, odjížděli z Hostivaře velmi spokojeně.

Naši střelci po 23 odehraných kolech:

11 – Pavlata (5 doma + 6 venku)

8 – Horváth (5 doma + 3 venku)

5 – Pelikán (1 doma + 4 venku), Trnka (2 doma + 3 venku)

2 – Matějka (0 doma + 2 venku), Heinzel (1 doma + 1 venku), Drescher (2 doma + 0 venku)

1 – Michálek, Fencl (oba 0 doma + 1 venku), Milner, Polanský, Kurek, Konejl (všichni 1 doma + 0 venku)

Poznámka: 3 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Ostatní zápasy:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a