Remízová královna navlékla už jedenáctý korálek

FK Admira Praha – FC Karlovy Vary 1:1 (0:1)

Admira je opravdu remízovou královnou celé ČFL. V neděli dopoledne uhrála už svou jedenáctou plichtu. Žádný tým v A-skupině se jí v tomto směru zdaleka neblíží, v B-skupině remizovaly devětkrát Ústí nad Orlicí a Chlumec nad Cidlinou.

V Kobylisích se hrálo za jarního, slunného počasí a první nadějnou akci předvedla Admira ve 4. minutě, kdy z centru Michala Friče hlavičkoval Jakub Michálek, bohužel vedle pravé tyče. Slavia pozdravila Martina Kellera poprvé v 17. minutě slabou, nikterak nebezpečnou střelou Zdeňka Skaly. Ve 23. minutě našel zprava Michálek Frice, ten ale vysoko přestřelil břevno. Z protiútoku přihrál karlovarský Jaroslav Červený Ondřeji Kolaříkovi, který střílel vedle branky. Za další dvě minuty vypadala slibně naše akce, kterou zahájil Martin Čácha, jenž poslal doprava pas na nabíhajícího Petra Kunce, tomu ovšem ve střelbě zabránil znamenitým záchranným skluzem slávista Martin Pěkný.

Bohužel, ve 28. minutě jsme inkasovali gól. Nebezpečný čtyřicetimetrový (!) autový hod Václava Vylety (kde se v něm bere ta síla?) zleva dolétl do malého vápna, kde ve skrumáži sice Martin Keller vyrazil první střelu, míč se pak dvakrát odrazil a nakonec přistál na hlavě karlovarského kanonýra Jaroslava Červeného, který ho dotlačil do sítě – 0:1.

Hostům vstřelený gól nalil čerstvou mízu a začali zlobit. Ve 32. minutě, po Vyletově autu tentokrát zprava, pálil znovu Červený a Keller musel vyrazit míč na roh. Ten zahrával Kolařík a přesnou hlavičku Vylety vytáhl Keller pěstí nad břevno – opět roh. Teprve po něm se Admira ubránila. Tobyly horké chvilky. Za čtyři minuty se zase Admira prezentovala šikovnou kombinací Ondřej Herc – Petr Kunc – Martin Čácha, který ale střílel jen do gólmana Slavie Jiřího Cháry. Těsně před poločasem poslal Čácha přesným pasem do superšance Michala Douděru. Ten se rázem ocitl před gólmanem Slavie a velkou příležitost, žel, zahodil – napálil míč jen do vyběhnuvšího Cháry.

Admira do druhé půle vstoupila se zjevnou snahou vyrovnat skóre, ovšem v 50. minutě, po centru zprava, hlavičkoval karlovarský Martin Debellis jen těsně nad břevno naší branky. Vyrovnání přišlo v 53. minutě, kdy po akci Admiry na levé straně a centru před branku odhlavičkoval jeden ze stoperů hostí míč na vápno k Martinu Čáchovi. A ten ostrou pumelicí rozvlnil síť karlovarské branky – 1:1. Tím se vyšvihl se sedmi góly do čela pořadí našich střelců.

O pět minut později hlavičkoval (!) z Kuncova centru nejmenší hráč na trávníku, střídající Jáchym Trajhan, ale nad břevno branky Slavie. V další pasáži hry se toho moc zajímavého nedělo, nepočítáme-li několikero žlutých karet na obou stranách.

Až v 89. minutě přišla naše veliká možnost zápas vyhrát, když Štěpán Skalický poslal do útoku Čáchu. Martin po levé straně prošel bravurně přes tři hostující hráče, ale na razantní zakončení už zřejmě neměl dost sil a střílel do gólmana Cháry. Velká škoda! Už v nastaveném čase si velkou šanci rozhodnout mač vypracovali pro změnu Západočeši. Po dalším mohutném autu Vylety zleva se střídající Jan Mašata ocitl pět metrů před naším gólmanem, ten však úspěšným zákrokem zachránil Admiře aspoň už jedenáctou plichtu v tomto ročníku ČFL.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny a obránce Adama Čížka

Foto Radek Pivný

Admira: Keller – Herc, Čížek, Horák, Fric (92. Fencl) – Venc – Čácha, Záruba (46. Trajhan), Douděra (83. Skalický), Kunc (68. Kurek) – Michálek (68. Trnka).

Branky: Čácha – Červený.

Rozhodčí: Ulrich – Braun, Kvaček.

ŽK: 3:4  (Čížek, Michálek, Douděra – Kolařík, Červený, Toure, Debellis).

Přihlíželo 244 diváků, mezi nimi hlučná a přitom slušná skupina karlovarských fanoušků, kteří po utkání uspořádali svým borcům děkovačku podobající se pozápasové děkovačce fanoušků pražské Slavie. Zajímavý moment…

Naši střelci po 24 odehraných kolech ČFL

7 – Čácha (5 doma +2 venku)

6 – Michálek, Zahálka (oba 3 doma + 3 venku)

4 – Horák (2 doma + 2 venku)

3 – Douděra (2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (0+2)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák, Kunc, Martinic (0+1)

Ostatní výsledky

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd