Na Kladensku tentokrát ani ta remíza…

Sokol Hostouň – FK Admira Praha 1:0 (0:0)

Sokolové z fotbalové obce na Kladensku se na jaře v ČFL rozjeli. Z domácího hřiště si udělali nedobytnou pevnost – porazili tu Plzeň B 2:1, Králův Dvůr 3:1, Slavii B 1:0… Před týdnem se namlsali drtivou výhrou 7:0 v nedalekém Rakovníku. A v neděli 15. května udolali poměrem 1:0 i Admiru. Stačila jim k tomu jediná trefa z 64. minuty, kdy Martina Kellera v naší brance překonal Štěpán Hájek – 1:0. Gól padl po autovém vhazování zprava, kdy naše defenziva nechala Hájka v poklidu zamířit a přesnou střelou mač rozhodnout.

Admira měla po celá zápas herní převahu, v závěru ji vystupňovala v mohutný tlak, gólmana domácích Viktora Pančeva (odchovance Sparty, kam se po sezóně vrátí) ale překonat nedokázal nikdo. A že šance byly! Právě tento devatenáctiletý brankář byl bez debat hlavním strůjcem hostouňské výhry. Admira tak poprvé na jaře padla venku.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Z utkání v Hostouni jsme zklamaní. Paradoxem je, že jsme podali jeden z našich nejlepších jarních výkonů. Hráči dodrželi taktiku, disciplínu a přidali i velké nasazení a důraz, ale bod tentokrát nevezeme žádný. Důvod je jediný, a to – neproměňování šancí. Vytvořili jsme si jich hned několik, ať už ze hry nebo ze standardních situací, ale žádnou jsme nedokázali proměnit. Soupeř branku dal, a proto vyhrál. Přes porážku jsem na naše hráče hrdý za výkon, který předvedli. Zvlášť s tak zdecimovaným kádrem, jakým v současné době disponujeme. Navíc jsme dnes přišli o Petra Kunce, který se přiřadí k dalším dlouhodobě zraněným hráčům. Musíme nyní udělat maximum pro regeneraci hráčů, abychom mohli podat v příštím zapase v derby s Motorletem podobně dobrý výkon jako dnes.“

Foto Radek Pivný

Admira: Keller – Herc, Skalický, Čížek, Horák – Venc – Čácha (69. Konejl), Trajhan, Douděra (78. Horváth), Kunc (26. Michálek) – Záruba (69. Mráz).

Branka: 64. Hájek.

Rozhodčí: Vychodil – Tupý, Krupka.

ŽK: 2:3 (Hucek, Zahraničnyj – Trajhan, Skalický, Herc).

Naši střelci po 25 odehraných kolech ČFL

7 – Čácha (5 doma +2 venku)

6 – Michálek, Zahálka (oba 3 doma + 3 venku)

4 – Horák (2 doma + 2 venku)

3 – Douděra (2 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (0+2)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák, Kunc, Martinic (0+1)

Ostatní výsledky

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd