Vyhráli jsme třetí jarní pražské derby!

FK Admira Praha – FK Motorlet Praha 1:0 (1:0)

Na jaře Admira skolila béčko Slavie 2:1, Loko Vltavín 3:2 a v neděli i Motorlet 1:0. Jinonickým tak oplatila podzimní porážku 2:3 z jejich stadionu.

Přitom to byli hosté, kteří začali o něco lépe, v 7. minutě z jejich dobré šance přelétl míč branku našeho gólmana Martina Kellera, v 15. minutě se ocitl před Kellerem Michal Rataj. Po kličce doprava ale střílel vedle branky.

Admira se rozjížděla pomaleji a hned ze své první šance mač rozhodla. Ve 24. minutě vybojoval v hloubi pole balón Michal Douděra. Přihrál ho doleva nabíhajícímu Štěpánu Zahálkovi, kterého se snažili blokovat hned dva zadáci Motorletu. Marně… Zahálka se znamenitě zorientoval, vrátil míč zcela volnému Douděrovi, a ten střelou k pravé tyči nedal gólmanovi hostí Matěji Mihálkovi pražádnou šanci – 1:0.

Hned za dvě minuty mohlo být ještě veseleji, když před tribunou rozehrál „dálkově“ přímý kop Michal Fric, balón hlavou do nadějné šance prodloužil Martin Čácha, ale Zahálka svou gólovou bilanci nevylepšil, o což se postaral brankář hostí. Ještě ve 39. minutě našel Zahálku v dobré pozici Jáchym Trajhan, strážce jinonické branky však Štěpán neprostřelil.

Po přestávce zaútočila Admira ve 49. minutě nadějně po levé straně, přičemž akci zakončil střelou Michal Fric, bohužel jen vyplašil vrabce na vysoké síti za jinonickou brankou. Hosté kontrovali v 73. minutě útokem Radka Žaloudka, který zakončoval Patrik Kochan – střelou do gólmana Kellera.

Admira ve druhé půli promarnila několik nadějných brejkových situací a málem za to pykala. V 88. minutě totiž zahrával Motorlet nebezpečný přímý kop zprava, téměř od brankové čáry, z něhož se náznakem nůžek pokusil trefit naši branku střídající Jan Dolejš. A byl to gólman Keller, který přesnou střelu pod břevno vytáhl svými prsty na roh.

Celkově lze konstatovat, že Motorlet má kvalitní tým, ale tuto neděli byla Admira o kousek lepší, a proto vyhrála po zásluze.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny a střelce branky Michala Douděry

Admira: Keller – Herc, Čížek, Venc, Fric – Martinic (61. Michálek) – Čácha, Trajhan (74. Karvánek), Konejl (46. Skalický), Douděra (77. Trnka) – Zahálka (61. Záruba).

Branka: 24. Douděra.

Rozhodčí: Lerch – Trska, Glogar.

ŽK: Fric, Karvánek – Čejka, Kochan.

Ve slunném dopoledni se přišlo či přijelo podívat 260 diváků.

Naši střelci po 26 odehraných kolech ČFL

7 – Čácha (5 doma +2 venku)

6 – Michálek, Zahálka (oba 3 doma + 3 venku)

4 – Horák (2 doma + 2 venku), Douděra (3 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (oba 0+2)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák, Kunc, Martinic (všichni 0+1).

Ostatní výsledky

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd