Jasného lídra přeboru jsme vyhrát nenechali

FK Admira Praha B – SK Újezd Praha 4 1:1 (1:1)

O kvalitě sobotního soupeře hovoří tato fakta. Před zápasem na Admiře Újezd Praha 4, vedený naším bývalým trenérem Karlem Jeřábkem, vyhrál v nepřerušené řadě dvacet a jedno utkání. Neboli – naposledy remizoval na Dukle JM, a to 28. srpna loňského roku. Je jasné, že toto mužstvo míří plnou parou do divize, a tak je remíza s ním docela potěšující.

Hosté se ujali vedení už v 9. minutě po rohovém kopu, kdy se gólově prosadil Václav Malčánek – 0:1. Naše béčko to ale nedeprimovalo, hrálo dál svou hru a po zvládnuté standardce srovnal stav na 1:1 svým prvním gólem v soutěži Tomáš Mathauaser. To běžela 27. minuta.

Dvakrát potom do vývoje utkání zasáhl správně sudí Borek Stěhule, když ve 40. a následně ve 45.+1. minutě „požlutil“ ostré zákroky hostujícího Ondřeje Vrabce. Následovala samozřejmě ČK a dlouhá přesilovka Admiry. Náš tým si v ní vynutil mírnou převahu, hosté ve druhé půli výsledek víceméně bránili, ovšem pokoušeli se i v deseti o rychlé brejky. Branka už ale nepadla na žádné straně, a tak Újezd Praha 4 ztratil dva body poprvé po sérii 21 vítězství v řadě.

Trenér Admiry B František Jakubec byl s plichtou i výkonem mužstva spokojen: „Bylo znát, jak je Újezd P4 zkušené mužstvo. Poměrně rychle nás překvapilo gólem po rohovém kopu. Na to jsme odpověděli brankou také po standardce na 1:1. Celkově se pak hrál vyrovnaný zápas se spoustou osobních soubojů. Myslím si, že rozhodčí klidně mohl sáhnout víckrát po žluté kartě. My jsme byli víc na balónu, soupeř si hlídal standardky a pokoušel se o rychlé brejky. Celkově bych řekl, že remíza je spravedlivá. Ze dvou opravdu těžkých zápasů jsme vytěžili čtyři body, což potěšilo.“

Admira B (podle zápisu): Šrámek – Komínek, Karvánek, Milner, Pelikán, Drescher, Horníček, Šindelář, Horváth (90. Pronyšyn), Kurek (52. Procházka), Mathauser.

Branky: 27. Mathauser – 9. Malčánek.

Rozhodčí: Stěhule – Šmakal, Stránský.

ŽK: 2:4 (Šindelář, Drescher – Vrabec 2x, Jeřábek, Štefan).

ČK: 0:1 (Vrabec).

Utkání přihlížela stovka diváků a utkání mělo i jejich zásluhou solidní atmosféru.

Naši střelci po 29 odehraných kolech:

15 – Pavlata (9 doma + 6 venku)

9 – Horváth (6 doma + 3 venku)

6 – Pelikán (2 doma + 4 venku),

5 – Trnka (2 doma + 3 venku)

2 – Matějka (0 doma + 2 venku), Heinzel, Kurek (oba 1 doma + 1 venku), Drescher (2 doma + 0 venku)

1 – Michálek, Fencl, Horníček (všichni 0 doma + 1 venku), Mathauser, Křížek, Skalický, Votlučka, Milner, Polanský, Konejl (všichni 1 doma + 0 venku).

Poznámka: 4 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Ostatní zápasy:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a