Rozlučka nakonec přece jen rozjařená

FK Admira Praha – Povltavská FA 2:1 (0:0)

Vedoucí mužstva Míra Petrů před posledním utkáním sezóny 2021/2022 prorokoval (a je to zachyceno i v předzápasovém Zpravodaji), že Admira dá aspoň dva góly a Martin Keller branku nedostane. Moc mu tato předpověď nevyšla. Brankář Keller přece jednou inkasoval a Admira vstřelila pouze jeden gól – ten druhý, pro nás vítězný, si hosté dali sami.

První poločas nabídl vyrovnaný fotbal. Do první vážnější akce se dostal náš Jakub Michálek, po kombinační akci mířil ve 13. minutě nepřesně z malého vápna. Ve 21. minutě se v zajímavé příležitosti vyskytl hostující Nikita Khrolenok, ale pálil pouze do rukavic Martina Kellera. Ve 22. minutě orazítkoval tyč za brankářem Středočechů Adamem Benadou Štěpán Zahálka. Ve 28. minutě hledal Martin Novák lépe postaveného Filipa Drobílka, ten ale mířil nepřesně. Ve 32. minutě zahrozil domácí Martin Čácha, brankář PFA však dokázal míč vyrazit. Ve 33. minutě na sebe upozornil náš Štěpán Skalický hlavičkovým zakončením, ovšem nad břevno.

Po přestávce pokračovala relativně podobná podívaná, ve 49. minutě mířil zcela sám na Benadu Čácha, ale neuspěl. V 60. minutě Povltavská rozezvonila tyč. V 68. minutě už udeřila – Martin Novák se po akci začínající vlevo před tribunou dostal až zprava před Kellera, obešel ho a trefil – 0:1. Náš brankář se pak hodně zlobil na spoluhráče v defenzivě…

Záhy si ovšem admiráci řekli, že se přece nebudou loučit s končícím ročníkem porážkou, a začali konečně hrát produktivní fotbal. V 78. minutě centroval zprava do vápna Adam Čížek, naběhnuvší Jirka Kurek hlavičkoval, gólman Středočechů balón vyrazil a – třináct minut předtím na „plac“ příchozí – Kurek prudkou střelou srovnal skóre – 1:1. Že následovala dvě oslavná salta střelce, není třeba dodávat. V 80. minutě byl obrat ve skóre dokonán. Naše akce začala ve středovém kruhu, Štěpán Zahálka se poté probil před branku PFA a vystřelil. Střídající smolař Ondřej Hodosi si pak míč srazil do sítě za nešťastného gólmana Benadu – 2:1. Ve zbylých minutách Admira zkušeně ubránila vedení, hosté se k šanci na vyrovnání nedostali, a tak jsme oslavili druhou jarní domácí výhru.

PFA jsme dokázali porazit jak na její trávě, tak doma.

Rozlučka na stadionu se tak mohla odehrát v bujaré, vítězné náladě.

Připravil – api -, s využitím webu pfa.cz

Foto Radek Pivný

Admira: Keller – Herc, Skalický (65. Kurek), Čížek, Fric – Martinic (89. Mathauser) – Venc, Čácha, Trajhan (65. Karvánek), Zahálka – Michálek (54. Záruba).

Branky: Kurek, vlastní – Novák.

Rozhodčí: Pekař – Severýn, Fišer.

ŽK: 1:1 (Venc – Novák).

V neobvyklém sobotním dopoledni se přišlo podívat 150 diváků. Za návštěvu děkujeme!

Naši střelci po skončení ČFL 2021/2022

7 – Čácha (5 doma +2 venku)

6 – Michálek, Zahálka (oba 3 doma + 3 venku)

4 – Horák (2 doma + 2 venku), Douděra (3 doma + 1 venku)

2 – Trajhan, Venc (oba 0+2)

1 – Mošna, Herc, Záruba, Čermák, Kunc, Martinic (všichni 0+1), Kurek (1+0).

Ostatní výsledky

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd

Tabulka

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/e6d8f5b5-9acb-454f-8ddb-d51e0c90f9cd