V první půli zmar, kanonáda po přestávce!

FK Viktoria Žižkov B – FK Admira Praha B 2:4 (2:0)

Loučení s končící sezónou 2021/2022 vypadalo v první půli pro naši rezervu tristně – na hřišti Nad přehradou prohrávala s domácí Viktorkou B 0:2. V kabině pak bylo dusno, trenér František Jakubec vedl důraznou promluvu a řeč šla i o staré pravdě trenéra Josefa Csaplára – poločasové vedení 2:0 je prostě věc náramně ošidná. „Dáme gól a uvidíte, co to s Viktorkou udělá,“ říkal trenér hráčům, když nastupovali do druhé půle. Admira B ten gól vcelku brzy dala, začala šlapat, druhou půli vyhrála poměrem 4:0 a odvezla si tři body.

Vedoucí gól Viktorky vstřelil Petr Novák v 15. minutě po útoku z levé strany. Tam domácí rozebrali naši defenzivu a Novák snadno skóroval – 1:0. Už za čtyři minuty vedl Žižkov B o dva góly. Tomáš Mathauser prohrál souboj přímo u rohového praporku, Viktorce se tak nabídla vítaná šance, kterou vzápětí Daniel Richter proměnil střelou pod břevno – 2:0.

Do druhého poločasu přišla jiná Admira. Adam Milner se vysunul na hrot, na krajích operovali zprava Vojtěch Procházka a zleva Jáchym Trajhan, rodily se šance a padaly góly. V 55. minutě rozehráli naši přímý kop ještě z vlastní poloviny hřiště, míč dolétl doleva k Janu Horníčkovi, který trefou pod břevno stejné branky, jako v první půli domácí Richter, napnul síť za žižkovským gólmanem Simonem Slaninou – 2:1. Předcházel tomu znamenitý ťukes Horníčka s Trajhanem. A hned bylo veseleji. Za šest minut už bylo vyrovnáno. V 61. minutě zase zafungovala spolupráce Horníček – Trajhan a prvně jmenovaný posadil zleva přesný centr na hlavu Oskara Dreschera – 2:2. Csaplárova pravda už zase fungovala. Admira se rozjela a Viktorku přejela. V 81. minutě znovu úřadovalo duo Horníček – Trajhan, z jehož přihrávky pálil Jaroslav Pronyšyn. Střela z nějakých 19 metrů našla svůj cíl u levé tyče, kam padající gólman Slanina nedosáhl – 2:3. První Pronyšynův gól v soutěži!

Všechno korunoval nejlepší střelec Admiry B Tomáš Pavlata, který přišel na trávník pouhých dvanáct minut předtím. Rychlý útok po pravé straně vedl v 90. minutě Filip Horváth, po trávníku poslal od praporku balón kolem zadáků Viktorky na zcela volného nabíhajícího Pavlatu a tuhle šanci z malého vápna by proměnil i žák – 2:4.

V obou poločasech sudí Wulkan nabídl hráčům možnost napít se, panovalo značné vedro. Zajímavostí je fakt, že padlo šest gólů – a všechny do jedné a téže branky!

Vítězství 4:2 posune Admiru B v konečné tabulce na 4. místo. S Motorletem B má sice stejný počet bodů, ale lepší vzájemné zápasy.

Trenér František Jakubec byl nejprve zamračený, nakonec ale hrál na jeho tváři spokojený úsměv: „V prvním poločase byla Viktorka lepší na balónu, nám se presinkově poločas nepovedl, Žižkov vedl 2:0 absolutně zaslouženě. Jen připomenu, že jsme nastoupili v dost pozměněné sestavě, na lavičce jen se třemi náhradníky, z nich jen jeden byl opravdu stoprocentně zdravý. O přestávce jsem v kabině zvedl hlas, připomněli jsme si výrok Josefa Csaplára a změnili jsme rozestavení. Trajhan a Procházka šli na kraje, Milner na hrot, začali jsme získávat většinu balónů, přišly šance i góly. A to jsme ještě jednu velkou šanci promarnili. Vítězství bylo nakonec zcela zasloužené.“

Admira B (podle zápisu): Šrámek – Kurek, Komínek (46. Pronyšyn), Mathauser, Horníček, Šindelář, Pelikán, Trajhan, Procházka (78. Pavlata), Milner, Drescher (88. Horváth).

Branky: Novák, Richter – Horníček, Drescher, Pronyšyn, Pavlata.

Rozhodčí: Wulkan – Pytloun, Štěrba.

ŽK: 0:3 (Komínek, Drescher, Trajhan).

Utkání přihlíželo za velkého vedra 55 diváků.

Naši střelci po 30 odehraných kolech:

16 – Pavlata (9 doma + 7 venku)

9 – Horváth (6 doma + 3 venku)

6 – Pelikán (2 doma + 4 venku),

5 – Trnka (2 doma + 3 venku)

3 – Drescher (2 doma + 1 venku)

2 – Matějka, Horníček (oba 0 doma + 2 venku), Heinzel, Kurek (oba 1 doma + 1 venku),

1 – Michálek, Fencl, Pronyšyn (všichni 0 doma + 1 venku), Mathauser, Křížek, Skalický, Votlučka, Milner, Polanský, Konejl (všichni 1 doma + 0 venku).

Poznámka: 4 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Ostatní zápasy:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a