ČFL: Dobrý start do nové sezóny!

FK Admira Praha – FK Dukla Praha B 2:1 (1:0)

Ve slunném, letním nedělním dopoledni jsme odehráli vydařené pražské derby s rezervou Dukly, přeřazenou do A-skupiny ze skupiny B. Tři body zůstaly v Kobylisích, a tak na Admiře zavládla spokojenost.

První poločas patřil Admiře. Nejprve se zastřelovali neúspěšně Viktor Záruba, Martin Čácha i Štěpán Zahálka. Hosté odpověděli nebezpečnou střelou Adedirana Quadriho nad břevno.

O první gól v nové sezóně se postaral v 19. minutě Vojtěch Venc. Jeho hlavičku po rohu Martina Čáchy dokázal sice brankář hostí Daniel Spilka vyrazit, ale Vojta balón zblízka přece jen protlačil za jeho záda – 1:0. V první půli mohl vylepšit skóre ještě Adam Čížek, neúnavně hecující mužstvo k bojovnému výkonu, leč jeho nebezpečnou hlavičku Spilka chytil.

Po změně stran přišel na hřiště místo Záruby Jakub Michálek. Dukla B začala lépe než v první půli a Quadri trefil ve skluzu tyč branky Martina Kellera. Nakonec byl z dukelské šance jen rohový kop. O chvíli později, v 60. minutě, pak uhodilo. Filip Špatenka zleva našel už zmiňovaného Adedirana Quadriho a ten střelou k tyči srovnal skóre – 1:1.

Admira mohla brankově odpovědět hlavičkou Michálka, kterou ovšem Spilka znamenitě vyrazil na roh. Stejný útočník v černobílém dresu poté spálil loženku a stav zůstával nadále vyrovnaný. To už byl na hřišti střídající Jáchym Trajhan, který přišel na vzorně připravenou trávu za Jana Martinice. A Jáchym rozčeřil vodu ve středu pole, naše hra se rozhýbala. A v 76. minutě to byl právě Trajhan, kdo poslal přesnou přihrávkou do šance Štěpána Zahálku, který se střelou k tyči nemýlil a mač rozhodl – 2:1!

Už v nastaveném čase pak mohla rezerva z Julisky skóre srovnat, avšak naštěstí pro nás se osamocený Tomáš Křenek trefil jen do boční sítě Kellerovy svatyně. O ten jeden gól byla Admira celkově lepší a odstartovala tak podzim 2022 velmi cennou výhrou v prvním pražském derby.

Admira Praha: Keller – Herc, Čížek, Venc, Fric – Mráz (89. Konejl), Čácha (82. Skalický), Martinic (K) (64. Trajhan), Douděra (89. Mlynka) – Záruba (46. Michálek), Zahálka.

Dukla Praha B: Spilka – Ulman, Matoušek, Konan, Mládek – Křenek, Krenciv (K) (65. Krunert), Hudec – Hodek (65. Lehký), Quadri, Špatenka.

Značná většina z 275 diváků, fandící Admiře, mohla být spokojena.

Branky: 19. Venc, 76. Zahálka – 60. Quadri.

Rozhodčí: Matějček – Machýček, Holakovská.

ŽK: 1:1 (66. Douděra – 34. Krenciv).

Utkání z pohledu soupeře: https://fkdukla.cz/zapas.asp?id=V-prvnim-utkani-souteze-podlehlo-becko-tesne-Admire-7108

Video: Milan Novák.

Ostatní výsledky I. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po I. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci

(opět byla zahájena už tradiční střelecká soutěž, dotovaná finanční cenou pro vítěze od mediálního pracovníka klubu Aleše Pivody)

1 – Venc, Zahálka (oba 1 doma + 0 venku).