ČFL: Bod ze Sokolova. Dost, či málo?

Baník Sokolov – Admira Praha 1:1 (1:1)

Na jaře jsme ze Sokolova přivezli tři body za celkem pohodovou výhru 2:0. Tentokrát jsme se museli spokojit jen s bodíkem za plichtu 1:1, ačkoli po většinu času jsme byli lepším týmem. Brzy jsme šli do vedení, ovšem před poločasovou pauzou domácí vyrovnali a tím byl brankový účet vyčerpán. Odjížděli jsme tak do Prahy s trochou rozpaků…

Z úvodního tlaku jsme vytěžili v 11. minutě vedoucí gól. Po autovém vhazování zleva se míč díky šikovné kombinaci dostal až na opačný konec „vápna“, kde se Viktor Záruba trefil přesně za záda domácího gólmana Pavla Hrabačky – 0:1.

Bohužel, ve 39. minutě jsme po rohovém kopu zprava neuhlídali borce z Pobřeží slonoviny Aboubacara Toureho, který na malém „vápně“ hlavou snadno srovnal stav – 1:1. V té chvíli jsme jen litovali, že zranění dosud nepustilo na hřiště stopera a hlavičkáře Míru Horáka…

Ve druhé půli se nejprve hrála vyrovnaná hra, v poslední dvacetiminutovce jsme dobře presovali a získali jsme převahu ve snaze zápas rozhodnout. Ovšem vpředu příliš chyběl střelec Štěpán Zahálka, a tak gól nepřišel. Naopak – naši defenzivu trochu pozlobil domácí Miroslav Peška. A už v nastaveném čase jsme málem přišli i o jeden bod, když hlavičkoval domácí Martin Debellis, naštěstí vedle branky.

Ocenit musíme kapitána Honzu Martinice. Odehrál ve svých už téměř 40 letech celý zápas a je tak příkladem zejména pro mládí v našem týmu.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Ze Sokolova jsme přivezli již tradiční remízu z venku, ale spokojenost s ní rozhodně není. Ani omlazený, posílený a kondičně lépe připravený soupeř, než byl v jarním utkání, neměl být, při naší formě z posledních zápasů, nepřekonatelnou překážkou. Od začátku utkání jsme působili nervózně, nebyli jsme důslední v reakci na herní prvky soupeře a nebyli jsme ani dost důrazní v osobních soubojích. Přesto jsme šli poměrně brzy do vedení, po kterém jsme ale nepochopitelně přenechali větší aktivitu soupeři a postupem času jsme se dostávali pod tlak. Navíc jsme vyrobili opět chyby v přechodové fázi, přičemž jedna z nich vyústila v rohový kop soupeře, který vinou naší nedůslednosti propadl před brankou. Resp. hráč Sokolova skóroval hlavou, aniž by musel skákat v souboji.O poločase jsme si vyříkali chyby a obraz hry se celkem změnil v náš prospěch. Soupeř přesto hrozil rychlými výpady do naší obrany, které byly velmi nebezpečné. Naopak naše útočná snaha ale končila v křídelních prostorech bez nápadu, kvalitních centrů nebo individuálních průniků.V podstatě jsme si ani nevytvořili jasnou brankovou příležitost, a tak remíza nakonec byla asi zasloužená. Mě náš výkon ale zklamal, opět se projevilo, jak moc důležitým hráčem je Štěpán Zahálka, který kvůli nemoci chyběl. Uspokojily mne pouze výkony stoperů, Martinice a ve druhé půli částečně Michálka.“

Baník: Hrabačka – Toure, Strmiska (66. Švarc), Rybář, Čížek (74. Švagr), Řezáč, Krlička, Kapolka (74. Václavík), Vokáč (87. Stehlík), Debellis, Peška.

Admira: Keller – Herc, Venc, Čížek, Fric – Martinic – Mráz (66. Mlynka), Trajhan (87. Konejl), Čácha (73. Broda), Douděra (46. Kunc) – Záruba (46. Michálek).

Branky: 39. Toure – 11. Záruba.

Rozhodčí: Kastl – Kubec, Mazanec.

ŽK: 3:2 (64. Strmiska, 68. Debellis, 84. Vokáč – 31. Herc, 90.+2. Čížek).

Přihlíželo 300 diváků – slušná návštěva!

Ostatní výsledky 2. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 2. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci

1 – Záruba (0 doma + 1 venku), Venc, Zahálka (oba 1 doma + 0 venku).