ČFL: „Lokáda“ nám podlehla i v modrém

FK Admira Praha – FK Loko Vltavín 2:0 (1:0)

Čestný výkop sousedského souboje Kobylis a Holešovic ve 4. kole uskutečnil starosta Prahy 8 Ondřej Gros, který při té příležitosti řekl: „Byl jsem na posledních čtyřech derby a pokaždé jsme vyhráli!“ Myslel tím samozřejmě Admiru, ostatně, zdobila ho klubová černobílá šála.

„Lokáda“ zkusila proti našemu týmu po řadě porážek novinku – nechala v Holešovicích své zelené dresy a nastoupila v modrém. Nepomohlo jí to. Admira vyhrála 2:0 a lze říci, že po zásluze.

Hostující tým se představil s novým trenérem Michalem Zachem a šesti mladíky zapůjčenými ze Sparty v rámci společného „farmářského“ projektu. Ale nebyla to ta „stará dobrá Lokáda“, herní projev Holešovických si zřejmě ještě musí sednout.

V první půli jsme zahájili náporem, který trval dvacet minut. Pak šlápli na plyn i hosté, ale žádné drama se ani před jednou brankou dlouho nekonalo. Až ve 42. minutě uhodilo. Admiru poslal do vedení 1:0 prudkou a přesnou střelou v pádu Martin Čácha, který svou branku popisuje v rozhovoru na přiloženém videu. Zásluhu na ní mají i Jan Martinic a Ondřej Herc, je třeba taky podotknout, že míč byl tečován, takže gólman hostí Filip Ulrich neměl šanci míč vyrazit.

Po přestávce nejprve týž Martin Čácha orazítkoval ze hustého závaru v 59. minutě břevno holešovické branky, aby v minutě 60. zvýšil stav utkání. To přišla kombinace Admiry. Začala zprava před tribunou po ose Viktor Záruba – Jan Martinic – Štěpán Zahálka, po jehož přiklepnutí Martin „z jedné“ vymetl pavučinky za Ulrichem – 2:0. I k této brance se Čácha vrací ve videorozhovoru.

Ovšem už za dvě minuty předvedl hostující technik Dominik Šimeček přímo ligový slalom mezi třemi našimi borci, z nichž ho ani jeden nestihl zastavit, a vypálil. Naštěstí těsně vedle pravé tyče. Ještě v 80. minutě zasahoval Michal Fric za gólmanem Kellerem proti střele Matyáše Vacka a pomohl našemu brankáři udržet první nulu v tomto třetiligovém ročníku.

Nic vážnějšího už se na po dešti měkkém a postupně stále víc a víc rozbitém trávníku nestalo. Vítězná série Admiry proti Loko Vltavínu tak pokračuje.

Zatím jsme – spolu s prvními Domažlicemi – neporažení a patří nám 2. místo tabulky.

Video s hodnocením asistenta trenéra Admiry Jana Sobotky a střelce Martina Čáchy:

FK Admira: Keller – Herc, Venc, Čížek, Fric – Martinic – Čácha (88. Mošna), Trajhan (78. Kunc), Mráz (72. Michálek), Záruba (88. Mlynka) – Zahálka (88. Horák).

Loko: Ulrich – Čejda, Matějka, Hušek, Borkovec, Tichý, Podzimek, Kokeš, Šimáček, Lehocký, Sprinz. Střídali Freisler, Klimenda, Žiga, Vacek.

Branky: 42. a 60. Čácha.

Rozhodčí: Kubec – Cihlář, Havránek.

ŽK: 1:1 (85. Záruba – 72. Čejda)

Přihlíželo 318 diváků – zatím nejvyšší návštěva podzimu. Děkujeme!

Foto: Radek Pivný, video Milan Novák

Ostatní výsledky 4. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 4. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci

3 – Zahálka, Čácha (oba 3 doma + 0 venku)

1 – Záruba (0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku).