ČFL: Tři body ze Zbuzan s cenou zlata

FK Zbuzany 1953 – FK Admira Praha 0:2 (0:0)

Sobotní dopolední utkání 7. kola se hrálo na velmi těžkém terénu, hraničícím s regulérností. Složité to tudíž bylo pro obě mužstva stejně.

V první půli jsme měli tři gólové šance, neproměnili jsme ani jedinou. Domácí – mimochodem silný tým! – zahodili jednu „loženku“.

Po změně stran odpískal sudí Tomáš Švagr za faul na Viktora Zárubu v pokutovém území penaltu. Jáchymu Trajhanovi ji ale gólman Zbuzan Ondřej Kočí vyrazil a dorážka Martina Čáchy skončila na břevně. Náš tým to ale nijak nepoznamenalo. Naopak, jeho výkon šel ještě nahoru a korunovaly ho dvě branky. Obě vstřelil nejlepší hráč utkání Štěpán Zahálka, a sice v 67. a 76. minutě. A mohli jsme přidat i další góly. Domácí mohutně útočili a Admira se rychlými brejky dostala ještě do tří nadějných pozic, ale už bez úspěšného zakončení…

Nezapomeňme na gólmana Martina Kellera. Vychytal za účinné pomoci zadní řady (výborný výkon podali taky Jan Martinic, Adam Čížek, Míra Horák i další) už svou třetí nulu v tomto ročníku ČFL.

Tyhle tři body mají opravdu cenu zlata – ve Zbuzanech se nebude jen tak vyhrávat!

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Z utkání ve Zbuzanech jsme měli zdravý respekt, protože jsme věděli o kvalitě a zkušenostech většiny jejich hráčů a také o ofenzivní síle celého týmu. Pro nás bylo klíčové, že jsme mohli nasadit do hry Míru Horáka, který měl v týdnu určité zdravotní problémy, a také Davida Konejla, který nastoupil po delší pauze, byť není kondičně ještě úplně fit. Právě ve středu hřiště tkvěla síla soupeře, kde Jakab, Hampl a Studnička tvoří hru a jsou hybnou silou týmu Zbuzan. Zásadní bylo držet soupeře na distanc, dobře vykrýt prostor před naší obranou, která mj. hrála výborně, a pokrýt vysoké hráče soupeře, především při standardních situacích. Naopak jsme chtěli využít určitých nedostatků obrany soupeře a rychlými protiútoky jej překvapit. Myslím, že se nám to dařilo. I když první poločas se hrál rychlý fotbal s přeléváním na obě strany, brankových příležitostí jsme nakonec měli více my než Zbuzany. Obával jsem se, že nás jejich neproměnění bude mrzet, zvlášť, když Jáchym Trajhan nedal hned ve 47. min. penaltu za faul na Viktora Zárubu. Byli určeni spolu se Štěpánem dva, Jáchym to vzal na sebe, ale neproměnil. Tady jsem se

obával, že přijde zlom v utkání, který nás shodí dolů a naopak soupeře nabudí k vyššímu výkonu a ten se dostane do tlaku. Opak se ale stal pravdou. Nepřestali jsme hrát naši hru, bojovali jsme a byli jsme aktivní. Proto jsme se rozhodli v 60. min. i trochu zariskovat. Zdálo se mi, že soupeři na těžkém terénu trochu začaly docházet síly. Vystřídali jsme Mráze za Zárubu pro oživení pravého kraje, Čáchu jsme posunuli níž pro lepší mezihru místo Konejla, který splnil to, co jsem od něho očekával. Hlavní ale bylo, že jsme chtěli pošetřit síly Štěpánovi Zahálkovi, který do té doby naběhal snad deset km. Kuba Michálek tak měl za úkol pohybem více zaměstnat již tak unavenou obranu soupeře a vytvořit prostor pro naši hru ze středu pole. Pak začal úřadovat Zahy a zápas rozhodnul dvěma trefami. Posledních 15 minut jsme sehráli výborně takticky, vytvořili jsme pevný blok s výbornou hrou obrany a skvěle chytajícím Kellym. Brejkovými situacemi jsme ještě více trápili soupeře a vítězství jsme mohli ještě navýšit.

Chci pochválit celý tým více než jindy. Byl to týmový, bojovný výkon, který přes velmi těžký terén měl i svoji kvalitu. Ostatní hráči mi jistě prominou, ale musím tentokrát vyzdvihnout velmi dobrý výkon Martina Kellera a neskutečný zápas Honzy Martinice. U Štěpána Zahálky jsme na to zvyklí.“

FK Zbuzany 1953: Kočí – Houha, Novák, Jakab, Pouček (58. Škoda), Zákostelský (C), Studnička, Hrubeš, Eichler D., Nováček, Hampl (58. Etemike).

Admira: Keller – Herc, Horák, Čížek, Fric – Martinic (C) – Čácha, Trajhan (84. Kulhavý), Zahálka (81. Mlynka), Konejl (61. Michálek) – Záruba (61. Mráz).

Branky: 67. a 76. Zahálka.

Rozhodčí: Švagr – Zoufalý, Štefan.

ŽK: 2:1 (60. Jakab, 88. Houha – 56. Horák).

Sledovalo 150 diváků. Ti, kteří přijeli fandit Admiře, odjížděli do Kobylis opravdu spokojení!

Ostatní výsledky 7. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 7. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci – Zahy už je v čele!

6 – Zahálka (3 doma + 3 venku)

5 – Čácha (4 doma + 1 venku)

1 – Záruba, Čížek, Michálek (všichni 0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku).