Divize: Derby Prahy 8 skončilo plichtou

FK Meteor Praha VIII – FK Admira Praha B 1:1 (1:0)

Na libeňském stadionu Meteoru VIII vládla ve středečním podvečeru zásluhou houfu domácích mládežníků atmosféra bezmála jako na argentinské lize – trubky, řehtačky, skandování, potlesky, to všechno mělo hnát „meteorskou chasu“ za vítězstvím. Návštěva 337 diváků byla na divizi nadstandardní a odpovídala skutečnosti, že se hrálo očekávané sousedské derby Prahy 8. Utkání bylo předehrávkou 10. kola.

Čestný výkop uskutečnil starosta naší městské části Ondřej Gros.

Je třeba říci, že domácí v zelenobílém měli v první půli několik šancí, které likvidoval náš brankář Tomáš Ježek. Naši v černém poprvé poslali míč na gólmana Meteoru Michala Tomu až ve 32. minutě. Pak jedna nebezpečná admirácká střela minula jeho branku. To bylo hodně málo, když do derby posílilo rezervu několik hráčů z třetiligového A-kádru…

Na druhé straně se prosadili ve 41. minutě domácí. Roh zleva skončil dalším rohem, tentokrát zprava. A po centru z něj už Serhij Derkač otevřel skóre – 1:0.

O poločasové přestávce došlo na losování tomboly přímo před tribunou, kterého se zúčastnil jak předseda Admiry Josef Přitasil, tak místopředseda Meteoru Pavel Stehlík.

Ve druhé půli se zdálo, že ze sebe naši mládenci konečně setřásli nervozitu a začali hrát s Meteorem vyrovnanou partii. Hodně práce vpředu odvedl Kuba Michálek, kterého v 59. minutě fauloval libeňský Jakub Greguš ve velkém čtverci. Následovala penalta a vyrovnání z ní zařídil bombou do šibenice Timy Pelikán – 1:1. Gólman Toma vystihl stranu, ale nedoskočil.

V závěru se hrálo vabank na obě branky, vyhrát chtěli jak domácí, tak hosté, střelecké příležitosti se urodily na obou stranách. Ovšem jak Toma, tak i Ježek už žádný míč za svá záda nepustili. Takže nakonec plichta a pro nás plusový bod z cizího hřiště.

Hodnocení našeho trenéra Františka Jakubce: „V první půli jsme opět nehráli to, co jsme hrát měli a chtěli. Nebyli jsme nebezpeční, branku domácích jsme dvěma střelami neohrozili. Kluci mi připadali jako zakřiknutí, možná nervózní z hodně sledovaného derby. Branku jsme dostali po rohu, kdy ve skrumáži náš gólman vyrážel míč přímo na hlavu soupeřova hráče, který tak snadno skóroval. Tuhle situaci si ještě prohlídnu na videu.

Ve druhé půli už to bylo trochu jiné, s Meteorem jsme si to konečně rozdali, šance byly na obou stranách, nám v útoku vyhrával hlavičky Jakub Michálek a po jasném faulu na něj jsme vyrovnali z penalty. Podle mne remíza nakonec byla zasloužená.

Příště máme doma Chomutov a musíme konečně hrát po celý zápas tak, jako na Meteoru ve druhé půli.“

Admira B (podle zápisu): Ježek – Komínek, Pelikán, Kunc, Karvánek, Broda, Kurek, Mráz, Mlynka (46. Drescher), Kulhavý (77. Jung), Michálek.

Branky: 41. Derkač – Pelikán.

Rozhodčí: Glogar – Trska, Švorc.

ŽK: 3:2 (Dvořák, Slavata, Derkač – Michálek, Kurek).

Všechny dosavadní výsledky: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po předehrávce utkání 10. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – Timy Pelikán přidal třetí trefu

3 – Pelikán (1 doma + 2 venku)

1 – Pronyšyn, Horníček (oba 0 doma + 1 venku), Kulhavý, Novák, Marek, Marqvardsen (všichni 1 doma + 0 venku).