ČFL: Tři góly cábelíkům a posun do čela

FK Admira Praha – FK Králův Dvůr 3:0 (1:0)

Slunné nedělní dopoledne, zbrusu nové černobílé dresy a gratulace sedmdesátníkovi Honzovi Kostrbovi, bývalému trenérovi a dnes funkcionáři klubu. To byla ouvertura vítězného zápasu, který Admiru zase vynesl do čela tabulky.

Cábelíkům, jak se přezdívá mužstvu Králova Dvora, přitom herně patřila první půlhodina hry. Naštěstí se jim nepodařilo vstřelit první gól, což nám hrálo do noty. První vážnější šanci jsme měli ve 25. minutě naopak my. Vybojovali jsme roh, z něhož hlavičkoval Vojta Venc těsně nad břevno. Další roh ve 35. minutě, zahrávaný Michalem Douděrou, už zakončil přesnou hlavičkou Štěpán Zahálka – 1:0.

Cábelíkům svitla naděje na vyrovnání po nedůrazu Horáka, když se ve 39. minutě Martin Kraus dral do zakončení před Martina Kellera v naší brance. Míra však dokázal zakročit a příležitost Středočechům na poslední chvíli zmařit.

Poločas jsme tedy vyhráli 1:0 a ten druhý jsme nemohli zahájit lépe. Ve 47. minutě akce zleva po ose Štěpán Zahálka – Jáchym Trajhan – Michal Fric gradovala přesným centrem doprava na Viktora Zárubu, který na „plac“ přišel do druhé půle. Předvedl trochu krkolomné zakončení, hlavně však zvýšil naše vedení na 2:0.

To už se Admira rozjela ke svému standardnímu výkonu. V 53. minutě náš bývalý gólman Václav Kudrna v brance cábelíků vytáhl na roh prudkou střelu Adama Čížka. Přesně o deset minut později zaútočil zleva na druhé straně Michal Procházka, jeho razantní centr před branku trochu zaskočil gólmana Kellera, což bylo jeho jediné zaváhání v zápase. Nikdo ze Středočechů se ovšem k zakončení nedostal, a tak Martin zvolna směřoval ke své páté vychytané nule v tomto ročníku.

V 66. minutě zasadila Admira cábelíkům třetí, zjevně klíčový direkt. Štěpán Zahálka našel ve střelecké pozici Martina Čáchu a ten k tyči stanovil konečné skóre mače – 3:0.

V 81. minutě pak ještě hostující Jakub Dvořák ošemetným padáčkem přinutil gólmana Kellera k bravurnímu zásahu, Martin ale o tu nulu hodně stál, a balón tak tak vytáhl zpod břevna na roh.

V závěru jsme mohli vedení navýšit, ale ani sólo Michala Frice, ani střela Jakuba Michálka z přiklepnutí Štěpána Zahálky už Kudrnu v brance hostí nepokořily.

Čtvrté domácí vítězství v této sezóně Admiru při zaváhání dosud vedoucí Plzně B v sousedském derby s Domažlicemi (0:1) posunulo opět na špici tabulky.

Hodnocení asistenta trenéra Martina Brabce a střelce druhé branky Viktora Záruby:

Foto: Radek Pivný

Admira: Keller – Herc, Čížek, Horák (84. Mošna), Fric – Martinic (69. Michálek) – Trajhan (75. Kunc), Venc, Douděra (46. Záruba) – Zahálka, Čácha (75. Mráz).

Kr. Dvůr: Kudrna – Novák, Hell, Dvořák, Holý (82. Sabou), Beňo, Bláha (75. Beneš), Kraus, Osypenko (53. Procházka), Kabele, Fatrdle.

Branky: 35. Zahálka, 47. Záruba, 66. Čácha.

Rozhodčí: Melničuk – Hoch, Jati.

ŽK: 2:0 (74. Trajhan, 77. Kunc)

Zápas vidělo 310 spokojených diváků.

Ostatní výsledky 12. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 12. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci – Čácha se drží Zahálky na dostřel

9 – Zahálka (5 doma + 4 venku)

7 – Čácha (5 doma + 2 venku)

2 – Záruba (1 doma + 1 venku)

1 – Čížek, Michálek, Herc, Horák (všichni 0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku).