Divize: Konečně! Na výhru jsme čekali od srpna

FK Admira B – SK Slaný 4:1 (2:0)

Po dvou těžkých porážkách 0:3 v Libiši a v Českém Brodě bylo zapotřebí udělat něco tak, aby béčko už konečně zabralo a vyhrálo. Vždyť naposledy se naše rezerva radovala 21. srpna po vítězství 3:2 nad týmem Loun.

A tak se proti SK Slaný objevilo v sestavě šest hráčů širšího kádru třetiligového A-týmu: brankář Tomáš Ježek (penaltu chytat nemohl, jinak podal obstojný výkon) a v poli Štěpán Skalický, Jan Kulhavý, Tomáš Mlynka (vstřelil branku), Jiří Broda, Jakub Michálek (vstřelil dvě branky).

Bylo to znát, kdybychom první poločas vyhráli 5:1, odpovídalo by to reálným gólovým šancím. Branky mohli (a měli!) dát Kuba Michálek (z voleje vedle), Tomáš Pavlata z hokejového sóla (vedle), jeho jmenovec Mlynka také z hokejového sóla (i on vedle).

Pravda, Středočeši nastřelili v úvodu tyč naší svatyně, to jim nesmíme upřít…

Pokud jde o branky, pak ve 24. minutě rozehrál zprava rohový kop Timothy Pelikán a Jakub Michálek přesnou hlavičkou otevřel skóre – 1:0. Ve 41. minutě se ze zdánlivě ztraceného míče ocitl sám před gólmanem Petrem Junkem zcela sám Tomáš Mlynka a nezaváhal – 2:0.

Poločasové vedení vyhlíželo slibně. Ovšem v 54. minutě „žlutě“ fauloval po nepřesnosti defenzivy Jiří Broda ve vápně (hasil jistý gól) a z penalty s přehledem snížil na 2:1 slánský Bohumil Nádeníček, který kdysi oblékal i admirácký dres.

Hosté se dali do útočení ve snaze skóre srovnat, přičemž ovšem na druhé straně Michálek měl v 56. minutě velkou šanci, když z rychlého útoku pálil vedle tyče. V 71. minutě se však po přímém kopu právě Jakub Michálek už mohl radovat. Slánští zadáci si totiž zjevně dávali přednost, kdo odehraje centrovaný míč, který se snesl na malý čtverec právě k Michálkovi. A ten, neatakován, doslova protlačil pumlíč těsně za brankovou čáru – 3:1.

Středočeši ještě zahrozili v 80. minutě, kdy David Panocha střílel z nadějné situace těsně vedle. Víc už nestihli a navíc jim na cestu domů přidal v 84. minutě po rohu Timyho Pelikána výstavní dělovkou k tyči čtvrtý gól Petr Marek – 4:1.

Hodnocení trenéra Viliama Krbúšika a obránce Matyáše Heinzela:

Admira B (podle zápisu): Ježek – Mathauser, Pelikán, Skalický, Heinzel, Kurek (82. Horváth), Kulhavý (86. Drescher), Mlynka (61. Tatdanov), Broda (61. Marek), Michálek, Pavlata (86. Fencl).

Branky: Michálek 2, Mlynka, Marek – Nádeníček z PK.

Rozhodčí: Jati – Hoch, Melničuk.

ŽK: 1:2 (Broda – Exner, Bíba).

Přihlíželo 115 diváků.

Ostatní výsledky 12. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 12. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – Michálek s Markem stíhají Pelikána

3 – Pelikán (1 doma + 2 venku)

2 – Michálek, Marek (oba 2 + 0)

1 – Pronyšyn, Horníček (oba 0 doma + 1 venku), Broda, Kulhavý, Novák, Marqvardsen, Mlynka (všichni 1 doma + 0 venku).