ČFL: Tři body z jihu Čech nasvícené reflektory

FC Písek – FK Admira Praha 0:2 (0:0)

Jihočeši před utkáním 13. kola dvakrát vyhráli a natěšeně se vrhli do útočení i proti Admiře. Už v 9. minutě měli stoprocentní šanci. Po útočné akci Marka Kalouska běžel sám na našeho brankáře Martina Kellera exslávista s ligovými i zahraničními zkušenostmi Štěpán Koreš. Kličkou doprava ho obešel, nicméně z úhlu – naštěstí pro nás – pálil jen do boční sítě.

Pak se hrálo důrazně, sudí Langmajer odpískal řadu faulů jak Jihočechům, tak Pražanům. Píseckým zatrnulo ve 28. minutě. To když míč za už překonaným gólmanem Janem Satrapou vykopával do bezpečí kapitán Ondřej Běloušek.

Na druhé straně ve 37. minutě gólman Keller vyrážel pumelici jednoho z Jihočechů na roh.

Po změně straně – už pod rozzářenými reflektory umělého osvětlení – byla Admira očividně lepší. V 53. minutě přišlo zaváhání písecké defenzivy, u „malé domů“ byl dříve střídající Jakub Mráz než domácí gólman a obránce Písku Itopa Abdulrasheed Musa marně stíhal balón kutálející se do branky – 0:1.

Domácí znervózněli a naši svatyni – snad kromě nezdařenému pokusu Martina Voráčka – už vlastně neohrozili. Naopak v 65. minutě po další nedůslednosti domácí obrany vystartoval Míra Horák proti píseckému gólmanovi Satrapovi a dobře mířenou střelou se trefil za jeho záda – 0:2. Od té chvíle bylo o vítězi jasno. Navíc v 72. minutě napálil Ondřej Herc zprava pumlíč do břevna písecké branky…

Zklamání a frustraci Jihočechů dokumentoval zbytečný druhý „žlutý“ faul Musy v 87. minutě, takže Písek dohrál mač o deseti.

Trenér František Peřina byl po zápase velmi spokojený: „V Písku jsme odehráli dosud asi nejtěžší utkání podzimu. Písek má velice kvalitní kádr hráčů se zkušenostmi z vyšších ligových soutěží, a proto i přes nepovedený začátek

soutěže patří k mužstvům, která budou hrát v popředí tabulky naší skupiny. Především jeho útočníci Belej, Kalousek, Bicenc a Valenta, podporovaní kvalitou Koreše ze středové řady, tvoří velkou ofenzivní sílu. Na druhou stranu jsme věděli o určitých problémech v obranné fázi Písku, o čemž svědčí 33 obdržených branek, daleko nejvíce ze všech mužstev tabulky. Tomu jsme také podřídili přípravu a taktiku na utkání a musím říci, že ji hráči velmi dobře plnili po celých 90 minut. Přečkali jsme sice jeden průnik Koreše, který naštěstí nezakončil brankou, ale jinak jsme soupeře po celý zápas do vyložené šance nepustili. Spolehli jsme se na svou kondiční sílu a soustředili se na proměnění naskytnuté příležitosti ve druhém poločase.

To nám také vyšlo a šance po přestávce skutečně přišly. Hned tu první proměnil Kuba Mráz, který v poločase přišel na hřiště. Branka nám, stejně jako v předchozích utkáních, vlila více sebevědomí a aktivity, dostali jsme zápas pod kontrolu a výsledkem byla druhá branka Míry Horáka, takřka totožná jako na Motorletu.

Náročné, tvrdé utkání hrané ve vysokém tempu jsme pak zkušeně dovedli do vítězného konce. Mužstvo zaslouží za výkon opět pochvalu ve všech řadách. Je ale potřeba pracovat stále s velkou pokorou, neboť nás do konce podzimu čekají ještě dvě velké zkoušky a ty se pokusíme zvládnout.

A jen na okraj: když jsem si přečetl článek na píseckých stránkách, mám pocit, že autor i trenér Nousek asi byli na jiném utkání. Od 30. min. jsme byli jasně lepší a domácí kromě šance Koreše neměli nic…“

FC Písek: Satrapa – Vokurka, Běloušek, Musa, Novák (75. Malý) – Belej, Sajtl – Kalousek, Koreš, Voráček – Valenta (57. Bicenc).

FK Admira Praha: Keller – Herc, Čížek, Venc, Fric – Trajhan (81. Záruba), Horák (90.+1. Mošna), Martinic (90.+1. Skalický), Douděra (46. Mráz) – Čácha (71. Michálek), Zahálka.

Branky: 53. Mráz, 65. Horák.

Rozhodčí: Langmajer – Mičan, Schveinert.

ŽK: 4:3 (31. a 86. Musa, 79. Běloušek, 87. Koreš – 22. Martinic, 89. Venc, 90+3. Mráz).

ČK: 1:0 (86. Musa).

Mač sledovala na ČFL nadstandardní návštěva – 514 diváků.

Zápas z pohledu soupeře: https://www.fcpisek.cz/match/288

Ostatní výsledky 13. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 13. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci – druhá trefa Horáka, první Mráze

9 – Zahálka (5 doma + 4 venku)

7 – Čácha (5 doma + 2 venku)

2 – Horák (0 doma + 2 venku), Záruba (1 doma + 1 venku)

1 – Mráz, Čížek, Michálek, Herc (všichni 0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku).