Divize: Místo tří bodů tři inkasované góly

FK Admira Praha B – SK Štětí 0:3 (0:2)

Jestli někdo věřil, že si béčko doma poradí se Severočechy a získá tři body podobně jako před dvěma týdny s týmem Slaného, nestačil se divit. Štětí, vedené trenérem Josefem Jarolímem (ex-sparťanem a kdysi i funkcionářem Admiry), nás v mlze po 90 minut přehrávalo a odvezlo si zaslouženě tři body.

Do vedení šli Severočeši ve 20. minutě. Náš bývalý útočník Tomáš Petr se trefil hlavou k tyči po centru zprava – 0:1.

Ve 32. minutě jsme darovali hostům šanci zbytečnou ztrátou míče ve středu pole a ti ji rádi využili. „Televizní“ bomba Vojtěcha Pokorného do šibenice – 0:2.

Ve 43. minutě jsme měli zajímavou možnost stav snížit. Magomedali Tatdanov zleva poslal šikovně do sóla Jakuba Michálka, toho ale vychytal nohou gólman Štětí Václav Čížek.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Severočeši byli dál lepší. Ve 47. minutě sice pálil Timothy Pelikán z přímého kopu pod břevno, leč gólman Štětí střelu vytáhl znamenitě na roh.

A v 59. minutě jsme inkasovali třetí úder. To když po sérii nebezpečných rohových kopů protlačil balón ve skrumáži za záda gólmana Pavla Karmazína Rudolf Slanička – 0:3.

Takto viděl naši prohru trenér B-týmu Salem Hebousse: „Musíme uznat sílu soupeře a jeho zasloužené vítězství. Šli jsme do utkání s jistým plánem, který nám bohužel nevyšel. Nejlepším hráčem tentokrát není nikdo – všichni podali průměrné až podprůměrné divizní výkony. A-tým nám dělá na podzim radost. B-tým asi v současných možnostech, které máme, hraje svoje maximum. Realita fotbalu v divizi je trošku jinde než v přeboru Prahy. To zjistilo za posledních pár let více pražských týmů. Ještě máme před sebou jedno mistrovské utkání v Neratovicích, potom přátelské s Přední Kopaninou a bude před námi dlouhá zima, kde doufáme v pozitivní obrat stavu týmu.“

FK Admira Praha B (podle zápisu): Karmazín – Marek (59. Pronyšyn), Broda (46. Kulhavý), Tatdanov, Kurek, Skalický, Pelikán, Kunc, Mathauser (46. Mlynka), Heinzel (78. Novák), Michálek.

Rozhodčí: Šmat – Hoch, Pachtová.

ŽK: 1:3 (Heinzel – Pokorný, Obrtlík, Slanička).

Přihlíželo 95 diváků.

Ostatní výsledky 14. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 14. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci

3 – Pelikán (1 doma + 2 venku), Michálek (3 + 0)

2 – Marek (2 + 0)

1 – Pronyšyn, Horníček, Komínek (všichni 0 + 1), Broda, Kulhavý, Novák, Marqvardsen, Mlynka (všichni 1 + 0)