ČFL: Natěšené Chody jsme před sebe nepustili

Jiskra Domažlice – FK Admira Praha 1:1 (0:1)

Šéf domažlického klubu Jaroslav Ticháček nedávno veřejně, před televizní kamerou, vyhlásil útok Jiskry na postup do Fortuna národní ligy. Admira ten atak na sluncem zalitém domažlickém trávníku stadionu Střelnice přibrzdila. Odvezla si do Kobylis cenný bod a nepustila Jiskru před sebe v konečné podzimní tabulce Fortuna ČFL.

Do vedení se dostal ve 40. minutě náš tým. Jakub Michálek našel vlevo od sebe Martina Čáchu, který předložil do gólové šance míč Štěpánu Zahálkovi, a ten se trefil po zemi „z první“ přesně k tyči – 0:1.

Druhý poločas patřil Západočechům, kteří rozhodně nechtěli doma poprvé na podzim prohrát. Z jejich tlaku se zrodil vyrovnávací gól v 82. minutě. Internacionál a exreprezentant David Limberský nacentroval do admiráckého vápna, tam František Dvořák zpětnou hlavičkou vybídl ke střele kapitána domácích Petra Mužíka a ten propálil všechno, co stálo před ním – 1:1. Takovou pumelici opravdu nemohl Martin Keller chytat.

V závěru Jiskra Admiru dost mačkala, ale nakonec zápas skončil po našem rohovém kopu, který však Chodové odvrátili.

Bod z Domažlic samozřejmě bereme. Znamená totiž, že jsme za celý podzim venku nebyli poraženi a patří nám 2. místo v tabulce! Pouhých 12 inkasovaných branek z 15 utkání dokládá, že Admira měla na podzim nejpevnější defenzivu.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „Utkání v Domažlicích bylo tím správným vyvrcholením podzimní části soutěže. Stály proti sobě týmy z čela tabulky, jejichž vzájemné zápasy mají vždy velký náboj, tempo a na poměry ČFL také nadstandardní kvalitu. Potvrdilo se to i tentokrát. Od začátku bylo znát, že se soupeři dobře znají a vzájemně vědí o nebezpečí, které jim od protivníka může hrozit. Proto bylo úvodních 15 minut ve znamení opatrné hry ve středu hřiště, ale další průběh už probíhal dle očekávání a zápas rychle nabíral tempu a intenzitě.Domažlice disponují velkou kvalitou v podstatě na všech postech včetně silné lavičky a jejich hra, v domácích utkáních zvlášť, nutí soupeře k maximální koncentraci, nasazení a obezřetnosti doslova v každé vteřině utkání. Musím říct, že my jsme byli tentokrát dobře připraveni, na hráčích byla znát soustředění a odhodlání v Domažlicích uspět. Velmi dobře plnili především defenzivní úkoly, dařilo se nám eliminovat nebezpečné pasy Limberského do krajních prostor a Dvořáka na hrotu. Ve středu hřiště pak skvěle pracovali Martinic s Horákem při odražených míčích, které jsme získávali a dokázali jsme pak z nich vyjíždět do protiútoků díky dobré konstrukci Čáchy se Zahálkou. Tato taktika nám vycházela a také jsme ji využili, když Zahy vybojoval ve středu hřiště míč pro Michálka, ten jej potáhnul a posunul doleva na Čáchu, který jej předložil Štěpánovi, a ten celou akci skvěle vyřešil. Brance předcházela ještě šance Michala Douděry, který se dostal zcela sám před brankáře Cherepka, ale ten jej skvěle vychytal. Myslím, že jsme si branku a vedení za první poločas zasloužili.
Do toho druhého jsme museli nastoupit bez kapitána Honzy Martinice z důvodu zranění. Druhý náš Štěpán, Skalický, jej nahradil a poměrně dobře jsme navázali na výkon z poločasu prvního. Soupeř dobře vystřídal, na hřiště přišel zkušený Došlý s Pavlíkem a začal mít postupně větší převahu. Domažličtí zjednodušili hru, zatlačili nás na naši polovinu a ukazovali svoji sílu v domácím prostředí. My jsme reagovali také. Poslali jsme čerstvé síly s brejkovými schopnostmi, ale vůbec se nám nedařilo držet míč na půli soupeře. Ten nás naopak svíral čím dál více a výsledkem byla vyrovnávací branka, když jsme neuhlídali super střelce Mužíka, kterému sklepnul Dvořák Limberského centr. Nutno říci, že to bylo vyrovnání zasloužené. Přesto jsme měli v závěru dvě možnosti, když Zahálka chytře loboval vysoko postaveného brankáře Cherepka a Mlynka nevyužil možnosti otevřené levé strany obrany Domažlic.Remíza je nakonec zasloužená, bylo to kvalitní utkání o špici tabulky, které přineslo dobrý fotbal a do jara dává otevřené šance oběma soupeřům.“

Názor trenéra domácích Pavla Vajgla: „Admira má velmi kvalitní tým, takže bod nakonec musíme brát. Důležité je, že nám soupeř bodově neutekl. Měli jsme sice tlak, ale neměli jsme odražené balony. Navíc nám nevycházela finální fáze. Myslím si, že jsme měli více příležitostí než soupeř, ale nedotáhli jsme je do konce.“

Jiskra: Čerepko – Sojka (79. Brabec), Mužík, Aubrecht, Limberský, Kuhajda (65. Černý), Zajíček, Rychnovský (79. Holík), Dvořák, Vávra (46. Došlý), Fedak (46. Pavlík).

Admira: Keller – Herc, Čížek, Horák, Fric – Martinic (46. Skalický), Venc – Čácha (85. Trajhan), Douděra (66. Mráz), Michálek (66. Mlynka) – Zahálka (91. Záruba).

Branky: 82. Mužík – 40. Zahálka.

Rozhodčí: Vychodil – Špindlerová, Eibl.

ŽK: 2:2 (24. Zajíček, 33. Kuhajda – 28. Čížek, 70. Horák).

Diváků se sešlo 324, mezi nimi byla celou dobu slyšet parta admiráckých „old boy´z“. Děkujeme!

S využitím informací https://domazlicky.denik.cz/ připravil –api-

Ostatní výsledky 15. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 15. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci – Zahy dosáhl na podzimní desítku

10 – Zahálka (5 doma + 5 venku)

7 – Čácha (5 doma + 2 venku)

2 – Horák (0 doma + 2 venku), Záruba, Michálek (oba 1 doma + 1 venku)

1 – Mráz, Čížek, Herc (všichni 0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku)