UMT v Brandýse nám přinesla konečně vítězství

FK Admira Praha B – SK Vilémov 3:0 (1:0)

Na UMT v Brandýse nad Labem, kam jsme se uchýlili vzhledem k proměnlivému počasí, béčko během zimní pauzy odehrálo několik přípravných zápasů, ale ani jednou nevyhrálo. Vítězství se dostavilo až v neděli odpoledne, kdy se v 17. kole Fortuna divize naše v tabulce předposlední rezerva utkala s posledním týmem – SK Stap Tratec Vilémov. A bylo to vítězství vcelku přesvědčivé, i když poměr sil na hřišti tomu zase tolik neodpovídal.

Skóre otevřel už v 10. minutě ze skrumáže před vilémovskou brankou Tomáš Fencl – 1:0. Druhou branku přidal ve 47. minutě, také ze skrumáže, Magomedali Tatdanov – 2:0. Vilémovští si poté sami zkomplikovali situaci, když po faulu našeho Matyáše Heinzela kopal Miloslav Kučera v 60. minutě správně nařízenou penaltu, ale nedal. Brankář Roman Konečný, který poprvé chytal za Admiru v mistrovském utkání, ji střelci skvěle lapil. Pak už se hrálo podle admiráckých not a v 79. minutě razantním obloučkem ze strany překonal gólmana Vilémova Martina Vaňáka Jakub Krpálek – 3:0.

Hodnocení našeho trenéra Salema Hebousse: „Do utkání se sousedem v tabulce jsme vstoupili velmi dobře a po dobře mířené střele Tomáše Fencla jsme v 10. minutě vedli 1:0. Od 20. minuty soupeř převzal iniciativu a do konce poločasu nám hlavně ze standardních situací dost zatápěl. Naštěstí hned na začátku 2. poločasu, ve 47. minutě, jeden ze závarů před brankou soupeře dohrál úspěšně náš Ali a vedli jsme 2:0. To nás celkem uklidnilo a vypadalo to, že z nás spadla určitá nervozita a bude vše v pohodě. Ale soupeř hrozil z rychlých brejků a jeden z nich po zaváhání obrany skončil penaltovou situací pro hosty. Roman Konečný naštěstí předvedl výborný zákrok a udržel čisté konto. Navíc ještě v 79. minutě Kuba Krpálek krásnou brankou zvýšil na 3:0 pro nás a bylo po zápase. Jsme rádi za 3 body a je dobře, že jsme celkem dobře navázali i na první poločas z minulého týdne a toto utkání zvládli. To nás udrželo ve hře v boji o záchranu. Soutěž je teprve na začátku a teprve mnoho těžkých utkání před námi nám ukáže, jak náš mladý tým bude zvládat hlavně svou hlavu. Tři body s Vilémovem jsou příslibem.“

Hodnocení trenéra Vilémova Vlastimila Choda: „Zápas rozhodlo proměňování šancí. Admira z těch svých branky dala, my ne. Definitivně všechno zlomila naše neúspěšná penalta. Po ní už domácí dovedli zápas k výhře.“

Admira B (podle zápisu o utkání): Konečný – Marek, Pronyšyn, Heinzel, Horníček, Tatdanov (84. Drescher), Kurek, Jung (70. Krpálek), Mráz, Fencl (57. Trnka), Michálek (84. Kaibar).

Rozhodčí: Gerhardt – Ježek, Štefan.

ŽK: 3:2 (Jung, Mráz, Heinzel – Peleška, Kučera)

Podle zápisu o utkání přihlíželo 50 diváků.

Ostatní zápasy 17. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 17. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – první zápis Fencla, Tatdanova a Krpálka

4 – Michálek (3 doma + 1 venku)

3 – Pelikán (1 doma + 2 venku),

2 – Marek (2 + 0)

1 – Pronyšyn, Horníček, Komínek (všichni 0 + 1), Broda, Kulhavý, Novák, Marqvardsen, Mlynka, Fencl, Tatdanov, Krpálek (všichni 1 + 0).