Cenný bod z Plzně. Ještě vstřelit venku gól…

FC Viktoria Plzeň B – FK Admira Praha 0:0

Rezervní tým mistra ligy pokořil před týdnem do té doby tabulku vedoucí juniorku Bohemky v jejím domácím prostředí. A tak nás na UMT v plzeňské Luční ulici čekal rozjetý tým na vlně euforie. Výhru ovšem mladí Plzeňáci nezopakovali a my jsme si do Kobylis odvezli hodně cenný bod.

Ze začátku prvního poločasu byla hra dosti rozháraná. K vidění byla řada nepřesností a zbytečných ztrát. V 6. minutě sice skončil míč za zády gólmana Plzně Adama Zadražila, ale z ofsajdové pozice, a tak se skóre neměnilo. Ve 30. minutě Adam Čížek ve snaze odkopnout balón trefil plzeňského Pavla Haška a sudí Lovětínský ho poslal do sprch. Od té chvíle jsme hráli v oslabení. Přesto jsme byli Viktorce vyrovnaným soupeřem. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

„V 53. minutě přišel diskutabilní moment,“ uvedl server www.fotbalunas.cz. „Domácí hráč se řítil zcela osamocen na brankáře Kellera. Ten proti útočícímu hráči vyběhl až mimo brankové území. Útočník ve snaze obhodit brankáře, nebo mu udělat kličku, píchnul do míče a ten zasáhl Kellera do ruky. Realizační tým Viktorie se dožadoval patřičného trestu, ale rozhodčí Lovětínský nevyhodnotil zásah za úmyslný…“ Tolik pohled autora referátu. Červenou kartu vytáhl sudí znovu v 58. minutě. „Za šlápnutí na protihráčovu nohu ve snaze hrát míč viděl druhou žlutou kartu v zápase domácí Adam Pešek. Síly na hrací ploše se tím pádem srovnaly,“ konstatoval zmíněný server. Oba oslabené týmy se po nerozhodném výsledku jak na góly, tak na červené karty, o body rozdělily. Spravedlivě.

Zatím se nám na jaře venku nepodařilo skórovat. Přijde to za týden v derby na Loko Vltavínu?

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny: „V Plzni jsme nastoupili proti Viktorii B, která nebyla posílena hráči z A-týmu, ale to u tohoto soupeře neznamená oslabení, nýbrž právě naopak vyšší týmový výkon a lepší sehranost jednotlivých řad. Od začátku byl zápas veden ve vysokém tempu s maximálním nasazením, vyrovnanou hrou, ale  bez vyložených šancí. Zásadním momentem byla pak, dle mého názoru, přísná ČK pro Adama Čížka, po které jsme museli z taktických důvodů střídat a změnit rozestavení. To byla škoda, protože jsme tak nemohli dále využít Radka Šilera na hrotu útoku. V deseti jsme pak úspěšně odolávali soupeři v podstatě půl hodiny, i když ta byla rozdělena poločasovou pauzou. Bylo důležité, že jsme právě do konce prvního poločasu branku neinkasovali. V poločase jsme ještě sáhli k dalšímu střídání Záruby za Jandovského. Ne, že by Viktor hrál špatné utkání, ale potřebovali jsme na pravý kraj dynamičtější a lépe bránící typ hráče, což Jirka je. Po celou dobu oslabení jsme hráli takticky velice dobře a soupeře jsme do vyložené šance nepustili. Po hodině hry a vyloučení hráče Viktorie Peška se síly vyrovnaly a opět se vyrovnala i hra s přelivem na obě strany.Bojovné utkání pak dospělo do remízového konce, který byl, dle mého soudu, zasloužený. Musím hráče pochválit za velice dobrý, bojovný výkon a za to, jak zvládli i mentálně náročnou část v době oslabení.“ 

Utkání z pohledu soupeře (včetně sestav a statistiky) – čtěte zde: https://www.fcviktoria.cz/zapas.asp?id=6075

Diváků za nedělního dopoledne přišlo 140.

Ostatní výsledky 18. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 18. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci – na jarní gól venku stále čekáme

10 – Zahálka (5 doma + 5 venku)

8 – Čácha (6 doma + 2 venku)

2 – Horák (0 doma + 2 venku), Záruba, Michálek (oba 1 doma + 1 venku)

1 – Mráz, Čížek, Herc (všichni 0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku)