Podzimní forma je pryč, na jaře to zatím nejde…

SK Dynamo České Budějovice B – FK Admira Praha 2:1 (0:0)

Čtyři jarní utkání venku a jenom jeden hubený bodík z toho. Podzimní forma je zjevně pryč. Proč, to je záhada… Ani v jihočeské metropoli jsme nedokázali aspoň remizovat a odjeli jsme do Kobylis s prázdnou. A protože jsme s rezervou Budějovic, které se v posledních týdnech nebývale daří, na podzim doma hráli pouze 1:1, ze vzájemné konfrontace jsme si připsali jen jeden bod.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „Utkání v Budějovicích bylo typické pro zápasy s B-týmy ligových mužstev. Dynamo už na podzim v Kobylisích ukázalo kvalitu a jeho mladí hráči během sezóny v ČFL vykazují velký výkonnostní posun. Ten se projevuje i v postavení v tabulce. Myslím, že v Budějovicích mají v hráčích ročníku 2002, 2003 velký potenciál. Samotný zápas přinesl, vzhledem ke kluzkému terénu, rychlý a kvalitní fotbal, kdy se hra přelévala na obě strany. Řekl bych, že jsme v prvních třiceti minutách měli o trochu více ze hry, a měli jsme i dvě, tři situace, které volaly po gólu. Především ta Jandovského po centru Douděry gólová určitě byla. Soupeř podnikal rychlé protiútoky, ve kterých byl velmi nebezpečný a také si vypracoval stoprocentní brankovou příležitost, kterou po přetaženém centru na zadní tyč a následné hlavičce skvěle vychytal Kelly.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme udržet nasazení a především koncentraci, abychom neopakovali selhání ze zápasu z Vltavínu. Přesto jsme v úvodních dvou minutách dvakrát propadli a pustili soupeře do brankových příležitostí, které ale naštěstí brankou neskončily. Hráče jsme před utkáním upozorňovali na dvě nebezpečí od hráčů Budějovic. A to byly standardní situace a bleskurychlý protiútok. Právě z těchto dvou herních prvků jsme inkasovali. Poprvé jsme neuhlídali standardku a dovolili soupeři skórovat hlavou. I když jsme dokázali rychle reagovat stejnou mincí, hráč soupeře Prášek pak rozhodnul utkání v 73. min. svým druhým gólem právě z rychlého brejku po naší chybě ve středu hřiště.

Utkání mělo dobrou kvalitu a já našim hráčům určitě nemůžu vyčítat přístup, nasazení a bojovnost. Co nám však na jaře chybí, je sebevědomí, nápad a kvalita zakončení okolo a v pokutovém území. Podobně jako s Plzní B jsme hráli s velmi dobrým soupeřem, určitě lepším, než byl Vltavín nebo Sokolov. Pokud ale nebudeme dávat branky, body nám přibývat nebudou. Věřím, že to zlomíme už ve středu v dohrávaném utkání s Povltavskou akademií, které začíná v 17 hodin a na které naše příznivce zvu.

Přijďte nás, prosím, povzbudit.“

Admira: Keller – Venc (52. Kunc), Čížek, Fric, Horák – Martinic (71. Šiler) – Jandovský, Čácha, Zahálka, Douděra (78. Mráz) – Záruba (46. Michálek).

Branky: 59. a 73. Martin Prášek – 60. Miroslav Horák.

Rozhodčí: Duda – Langmajer, Mazanec.

ŽK: 1:2 (87. Krch – 43. Čížek, 68. Horák).

Přihlíželo 150 diváků.

Utkání z pohledu soupeře: https://www.dynamocb.cz/zapas.asp?id=Becko-porazilo-Admiru-a-stoupa-tabulkou-6499

Ostatní výsledky: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 21. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci – druhý jarní gól venku dal zase Horák

10 – Zahálka (5 doma + 5 venku)

8 – Čácha (6 doma + 2 venku)

4 – Horák (0 doma + 4 venku)

2 – Záruba, Michálek (oba 1 doma + 1 venku)

1 – Mráz, Čížek, Herc (všichni 0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku)