Druhá výhra doma během pěti dnů!

FK Admira Praha – FK Zbuzany 1953 3:1 (2:0)

Všeobecně se ví, že vyhrát doma dvakrát po sobě je docela složitá věc. Admira to tentokrát zvládla – po středečním vítězství 2:1 nad Povltavskou FA v neděli zdolala Zbuzany 3:1. Rozdíl mezi oběma zápasy shrnul lapidárně jeden ze skalních fanoušků Admiry Tomáš Novotný: „Ve středu jsme to uhráli, v neděli jsme opravdu vyhráli.“

Před utkáním si přítomní minutou ticha připomněli památku nedávno zesnulého bývalého manažera našeho klubu Jiřího Kubiceho. Admira nastoupila netradičně celá v černém, Zbuzany naopak celé v bílém, ale šachová partie se opravdu nehrála. Hrál se fotbal, ve kterém měli míč na kopačkách častěji technicky výborně vybavení hosté se třemi cizinci v základu. Gól ze hry ale dát nedokázali.

Ten nejprve vstřelil náš tým. V 15. minutě z nacvičeného signálu po Michalem Douděrou rozehraném rohovém kopu dostal míč na svou „jedovou“ levačku Štěpán Zahálka a trefil se k tyči – 1:0. Admira se vyhoupla na koně a ve 28. minutě předvedla opravdu parádní akci. Zleva zaútočil Michal Douděra, jeho jmenovec Fric milimetrově našel před brankou centrem hlavičku dorostence Radka Šilera a vedli jsme 2:0. Ve 35. minutě pálil hostující Alfred Oketayot. Jeho střelu Martin Keller kryl. V souboji se ale hráč hostí zranil a po dlouhém ošetřování ramene opustil trávník na nosítkách. Sedm minut poté střílel Jan Martinic těsně vedle tyče branky Zbuzan střežené ex-příbramským gólmanem Ondřejem Kočím.

A zase ty naše mizerné začátky druhých poločasů… V 55. minutě došlo k faulu v pokutovém území na hostujícího kapitána Daniela Kozla a Petr Hampl z penalty korigoval na 2:1. O minutu později se zranil stoper Adam Čížek. Na stopera se proto stáhl Jan Martinic, na trávník přišel Jakub Michálek. Náš tým ale neznervózněl. Hrál nadále svou hru a v 72. minutě málem z úhlu přidal Radek Šiler svůj druhý gól. Mířil však těsně vedle. A přece jsme se třetí trefy dočkali. Zase stála za to! Martin Čácha se v 80. minutě po přesné přihrávce zbavil dotírajícího zadáka Zbuzan, všiml si, že zkušený gólman Kočí stojí poměrně odvážně venku z branky, a tak ho přesným lobem pokořil potřetí – 3:1. Tečku za vydařeným vystoupením Admiry za slunného dopoledne udělal efektní zákrok brankáře Kellera po poslední střele utkání. „Zákrok pro diváky,“ smál se Martin po závěrečném hvizdu.

Admira: Keller – Herc, Horák, Čížek (57. Michálek), Fric – Martinic – Jandovský (89. Trajhan), Čácha, Zahálka, Douděra (84. Krpálek) – Šiler.

Branky: 15. Štěpán Zahálka, 28. Radek Šiler, 80. Marin Čácha – 56. Petr Hampl z PK.

Rozhodčí: Baum – Kolátor, Šimeček.

ŽK: 5:0 (43. Douděra, 68. Michálek, 73. Čácha, 78. Herc, 90.+2. Fric).

Přihlíželo 280 spokojených diváků.

Ostatní výsledky: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 22. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci – tři góly jsme dali naposledy v říjnu

11 – Zahálka (6 doma + 5 venku)

9 – Čácha (7 doma + 2 venku)

4 – Horák (0 doma + 4 venku)

2 – Záruba, Michálek (oba 1 doma + 1 venku), Šiler (2 + 0)

1 – Mráz, Čížek, Herc (všichni 0 doma + 1 venku), Venc, Douděra (oba 1 doma + 0 venku)