Cenný bod! Vedli jsme 2:0, nakonec remíza…

FC Chomutov – FK Admira Praha B 2:2 (0:1)

Na trávníku moderního stadionu v Chomutově nás čekal domácí favorizovaný tým, který patří do horních pater tabulky. Nakonec jsme odjížděli trochu zklamaní, vedli jsme totiž už 2:0. Severočeši ale v závěru stav srovnali na konečnou remízu 2:2. Popravdě řečeno – z domácího utkání s Českou Lípou a nyní v Chomutově se nečekaly žádné zázraky. Bojovnost ale vynesla aspoň dva cenné body.

Hodnocení trenéra Salema Hebousse: „Další těžké a fyzicky velmi náročné utkání s předním týmem tabulky nám potvrdilo, že naši kluci na jaře dobrým pohybem a bojovností dělají problémy všem ostříleným a stálým mužstvům divize. Utkání jsme začali velmi aktivně a výsledkem dobré hry v prvním poločase bylo naše vedení. Do vedení nás dostal již v 7. minutě náš Ali Tatdanov a tak skončil první poločas. Soupeře jsme nepustili skoro do žádné vážnější šance.Do druhého poločasu domácí vstoupili dle očekávání daleko aktivněji a zatlačili nás na naši půlku. Obranná dobrá hra celého týmu stále odolávala a my jsme čekali na šanci v podobě rychlého protiútoku. Tento moment nastal v 68. minutě a náš nejzkušenější hráč Jirka Kurek s přehledem svou šanci proměnil. Bohužel vlivem spousty okolností a zranění našeho úspěšného střelce druhého golu přišel velký tlak Chomutova, který během 2 minut vyrovnal na 2:2. Do konce s nastavením domácí naštěstí neproměnili ani jednu ze svých šancí a ani my jsme nedotáhli dvě celkem dobré brejkové situace. Vítězství tentokrát bylo velmi blízko, ale i tak panovala spokojenost hlavně s výkonem. Stále jsme ve hře o záchranu a slibné výkony s těžkými soupeři z čela tabulky nám dávají naději do posledních 8 utkání -6 utkání doma a jen 2 venku jsou zdánlivě velkou výhodou. S první půlkou jara, až na utkání v Lounech, můžeme být spokojení a výkony některých hráčů mohou být příslibem i pro A-tým, což je náš hlavní cíl.“

Admira B (podle zápisu o utkání): Žulevič – Heinzel, Křížek, Horníček, Drescher, Jung (77. Veselý), Trnka (70. Pronyšyn), Krpálek, Mathauser, Tatdanov (60. Marqvardsen), Fencl (46. Kurek, 77. Kaibar).

Branky: 81. Longu, 82. Jelínek – 7. Tatdanov, 68. Kurek.

Rozhodčí: Talpáš – Hányš, Jati.

ŽK: 1:1 (Jelínek – Mathauser).

Za slunného sobotního dopoledne bylo na naši rezervu zvědavo 150 diváků.

Utkání z pohledu soupeře: https://www.fkceskalipa.cz/Clanky/Detail/534

Ostatní zápasy 23. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 23. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – poprvé skóroval Jirka Kurek

3 – Pelikán (1 doma + 2 venku), Krpálek (1 doma + 2 venku), Michálek (2 doma + 1 venku)

2 – Marek (2 + 0), Marqvardsen, Tatdanov (oba 1 + 1)

1 – Pronyšyn, Horníček, Komínek, Heinzel, Kurek (všichni 0 + 1), Broda, Kulhavý, Novák, Mlynka, Fencl (všichni 1 + 0).