Asi vyhlásíme konkurz: Kdo dá doma gól?

FK Admira Praha B – FK Meteor Praha VIII 0:1 (0:1)

Na jaře jsme zatím sehráli tři skutečně domácí zápasy (nepočítejme výhru 3:0 nad posledním Vilémovem, kdy se hrálo na UMT v Brandýse nad Labem). Výsledky? Jedna bezbranková plichta, dvě jednobrankové porážky. Neboli – na Admiře jsme na jaře zatím ani jednou diváky gólově nepotěšili!

Nepovedlo se to proti České Lípě, proti Libiši a v pondělí ani proti rivalovi z Libně. Co bylo platné, že Jakub Michálek a Petr Marek nastřelili břevno, když na zkušeného gólmana Meteoru Michala Tomu (chytal mj. druhou ligu za Táborsko) naši hráči recept nenašli. A tak z toho byla v sousedském derby těsná prohra, protože Libeňští aspoň jednou protlačili balón zblízka za našeho brankáře Romana Konečného. Povedlo se to ve 22. minutě Vojtěchu Karvánkovi, který ještě nedávno oblékal admirácký dres – a stav 0:1 se už nezměnil. Hosté mohli přidat ještě branku po nebezpečné hlavičce Samuela Kordiaka, zatímco jejich patnáctibrankového (!!) kanonýra Davida Krůtu naše obrana uhlídala. A protože se mezi tyče nevešla na druhé straně jedovka Jirky Kureka, která skončila dvacet centimetrů vedle, museli jsme zkousnout druhou prohru za sebou. Asi tedy vyhlásíme konkurz. Kdo dá doma konečně gól?

Admira B: Konečný – Horníček, Heinzel, Kurek, Křížek (83. Horváth), Drescher (65. Mathauser), Trnka, Jung (65. Krpálek), Trajhan, Marek (65. Fencl), Michálek.

Hodnocení trenéra Admiry B Salema Hebousse: „Na pohled pro diváka nic moc utkání zvládnul za mne šťastnější tým soupeře. První poločas byl lepší Meteor a my naopak, jako minulé utkání s Libiší, jsme byli výrazně lepší ve druhém poločase. Nemáme se za co na jaře stydět, neb výkony týmu jsou lepší výsledků. Ač se zdá, že rozhodnutí hrát divizi byla chyba, tak já si to v tento moment nemyslím. Většina hráčů B-týmu ukazuje, že na soutěž již výkonnost má. Jen týmu chybí střelec či podmínky na to si takového střelce v mužstvu vytvořit.“

Hodnocení trenéra Meteoru Jana Fíčka: „V posledních kolech se nám dařilo herně i výsledkově. Tentokrát se zadařilo jen výsledkově. Oboustranně se hrál fotbal nevalné úrovně. Výhra v derby nás samozřejmě těší.“

Branka: 22. Vojtěch Karvánek.

Rozhodčí: Matějka – Klečka, Erlebach.

ŽK: 2:2 (Heinzel, Trajhan – Slavata, Němec)

Návštěva 160 diváků na derby v pondělním svátečním slunném dopoledni mohla být přece jen o něco vyšší.

Ostatní zápasy 25. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 25. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – opět bez jediné trefy…

3 – Pelikán (1 doma + 2 venku), Krpálek (1 doma + 2 venku), Michálek (2 doma + 1 venku)

2 – Marek (2 + 0), Marqvardsen, Tatdanov (oba 1 + 1)

1 – Pronyšyn, Horníček, Komínek, Heinzel, Kurek (všichni 0 + 1), Broda, Kulhavý, Novák, Mlynka, Fencl (všichni 1 + 0).