Dvěma slovy: Vydřená výhra!

FK Admira Praha B – SK Český Brod 2:1 (0:0)

Proti soupeři z Kolínska, kterému jsme měli oplácet podzimní prohru 0:3, posílili béčko Petr Kunc, Jáchym Trajhan, Jakub Mráz a Viktor Záruba z kádru A-týmu. A dva z nich se na vítězství podíleli i gólově.

Bohužel, už v 8. minutě musel odstoupit tvůrce naší hry Jirka Kurek kvůli zdravotní indispozici a na hřišti pak chyběl… První stoprocentní šanci spálil ve 30. minutě Jáchym Trajhan, kterému gólman Christian Fülöp lapil penaltu. Další gólovku zazdil Jakub Krpálek, když ve 41. minutě přestřelil z jasné šance břevno.

Hrál se solidní divizní fotbal, útoky na obou stranách se rychle střídaly a v 59. minutě zakončil pohlednou kombinaci Admiry střelou k tyči Jakub Mráz – 1:0.  Hosté se už už málem radovali v 69. minutě, leč náš brankář Ivan Žulevič v rozštěpu zákrokem házenkářského gólmana vykopl míč už mířící mezi tyče. Dočkali se ovšem o tři minuty později, kdy brejk a přihrávku zprava proměnil ve vyrovnání střídající Martin Palečko – 1:1. Admira přišla s odpovědí v 79. minutě. Z rohového kopu Jáchyma Trajhana hlavičkoval přesně Petr Kunc – 2:1. Nedlouho před koncem hlavičkoval na druhé straně náš kapitán Matyáš Heinzel – do břevna nad hlavou Ivana Žuleviče! V té chvíli to před naší svatyní hořelo. Českobrodští za žádnou cenu nechtěli odjet z Kobylis s prázdnou, přitlačili na pilu a v 87. minutě už gólmana Žuleviče překonali. Naštěstí z brankové čáry vyhlavičkoval pumlíč opět Heinzel – a zachránil tak béčku třetí jarní vítězství.

Admira B: Žulevič – Horníček, Vlček, Heinzel, Kunc, Drescher, Kurek (8. Marek), Trajhan (88. Mathauser), Mráz, Krpálek, Záruba (72. Marqvardsen).

Hodnocení asistenta trenéra Martina Brabce: „Jsme stoprocentně spokojeni s výsledkem. V prvním poločase jsme neproměnili penaltu a minimálně ještě jednu velkou šanci. Dařil se nám presink, kdy jsme hráče soupeře dobře dostupovali a nechali je jen nakopávat dlouhé míče. V druhém poločase, po jednom z úspěšných presinků, jsme skórovali. Bohužel jsme ale po naší chybě v rozehrávce inkasovali. Jsem moc rád, že jsme zápas nakonec dovedli do vítězného konce. Dobře zahraný rohový kop vedl k druhému gólu, a přežití infarktových šancí soupeře, kdy jednou míč skončil na našem břevnu a jednou jsme míč vyhlavičkovali z brankové čáry, vedlo ke konečnému zisku tří velmi důležitých bodů. Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům za dnešní výkon, bez rozdílu, zda byli z kádru A nebo B-mužstva!“

Branky: 59. Jakub Mráz, 78. Petr Kunc – 72. Martin Palečko.

Rozhodčí: Žemlička – Tupý, Žurek.

ŽK: 0:1 (Kalaš).

Návštěvu 90 diváků béčko konečně potěšilo nejen dobrým výkonem, ale hlavně ziskem tří bodů.

Referát Kolínského deníku čtěte zde: https://kolinsky.denik.cz/fotbal-divize/cerny-scenar-se-opet-naplnil-cesky-brod-doplatil-na-fatalni-chyby-20230514.html

Ostatní zápasy 26. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 26. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – první trefy Mráze a Kunce

3 – Pelikán (1 doma + 2 venku), Krpálek (1 doma + 2 venku), Michálek (2 doma + 1 venku)

2 – Marek (2 + 0), Marqvardsen, Tatdanov (oba 1 + 1)

1 – Pronyšyn, Horníček, Komínek, Heinzel, Kurek (všichni 0 + 1), Broda, Kulhavý, Novák, Mlynka, Fencl, Mráz, Kunc (všichni 1 + 0).