Zřejmě zasloužená plichta v pražském derby

FK Admira Praha – FK Motorlet Praha 1:1 (1:0)

Kdo čekal, že se v dresu Motorletu objeví internacionál Miroslav Stoch, byl zklamán – bývalý slávista sice v zápisu figuroval, ale jen jako asistent trenéra. I bez něj ale Motorlet odvedl bojovný výkon a za druhý poločas si bod odvezl z Kobylis do Jinonic po zásluze.

Derby začalo vzájemným oťukáváním, až v 11. minutě z přihrávky Mirka Horáka pálil Jan Martinic a balón shora ohobloval břevno nad hlavou gólmana Františka Kotka. Za tři minuty jsme už vedli. Rohový kop Michala Douděry našel přesně hlavičku Míry Horáka a míč zaplul tentokrát pod břevno – 1:0. Jinoničtí se prezentovali ve 25. minutě zajímavou akcí po ose Dominik Nátr – Vít Kolář – Jan Šulc, která sice nepřinesla gólové zakončení, nicméně pro naši defenzivu to bylo varování. Sedm minut poté hrozil Motorlet znovu. A ještě důrazněji. Po přímém kopu orazítkoval Jan Hauer tyč branky střežené Martinem Kellerem. Tři minuty před přestávkou se zdálo, že Admira zvýší své vedení. Znovu byla v akci dvojice Douděra – Horák, ten ale přestřelil břevno, a tak se do kabin šlo za stavu mírně příznivějšího pro Admiru.

Ale ty naše druhé poločasy… Už poněkolikáté jsme přepustili v úvodu iniciativu hostům a ti se nenechali pobízet k vyrovnání. Šulc nebezpečně větral pravou stranu naší obrany a v 52. minutě přesně našel zleva nabíhajícího spoluhráče Víta Koláře – 1:1. Jinonickým narostla křídla. Pokračovali v tlaku, z přihrávky Šulce pálil tentokrát Bernardo Frizoni – naštěstí branku minul. V 64. minutě se zrodila ohromná šance hostí, zprava nahrál Michal Rataj Ibrahimu Ambaduovi, který z penaltové značky přestřelil břevno. Z protiútoku zase sahala po vedení pro změnu Admira. Štěpán Zahálka zprava našel na protější tyči Michala Frice, který ovšem v tutové šanci pálil nad. Škoda… Za pár chvil Viktor Záruba vybídl ke skórování Michala Douděru, toho ale vychytal znamenitě brankář František Kotek. V 71. minutě se přehnal přes Adama Čížka agilní Šulc, zleva hledal Ambadua, ten naštěstí pro nás neměl správně seřízená mířidla. Deset minut před koncem si za faul mimo velké vápno vysloužil žlutou kartu náš brankář Keller, přičemž však tímto zákrokem zabránil druhé brance Motorletu. Závěrečná fáze mače sice patřila Admiře, ovšem jinonická obrana odolala, a tak se body v derby dělily.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny a obránce Adama Čížka (+ sestřih gólů):

FK Admira Praha: Keller – Herc, Čížek, Skalický, Fric – Horák (46. Mráz) – Jandovský (63. Záruba), Martinic (77. Trajhan), Čácha (75. Mráz), Douděra (74. Kunc) – Zahálka.

Branky: 14. Horák – 52. Kolář.

Rozhodčí: Doubrava – Švagr, Gerhardt.

ŽK: 1:1 (Keller – Rataj).

Derby sledovalo 285 diváků.

Ostatní výsledky 26. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 26. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci

13 – Zahálka (8 doma + 5 venku)

9 – Čácha (7 doma + 2 venku)

6 – Horák (2 doma + 4 venku)

2 – Martinic (0 doma + 2 venku), Záruba, Michálek, Douděra (1 doma + 1 venku), Šiler (2 doma + 0 venku)

1 – Mráz, Čížek, Herc (0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku)

Foto: Radek Pivný

-api-