Remízu s favoritem zachránila hlavička Horníčka

FK Admira Praha B – SK Kladno 1:1 (0:0)

Kladno s prvoligovou minulostí a slavnou tradicí by mělo hrát vyšší soutěže. Aspoň v divizi patří Středočeši ke špičce a do Kobylis přijeli ke středeční dohrávce 20. kola s aureolou týmu, který o víkendu rozstřílel Libiš drtivým poměrem 13:1!

Naše béčko posílili z kádru A-týmu brankář Martin Keller a v poli Petr Kunc, Jáchym Trajhan, Jakub Mráz, Viktor Záruba, Jiří Jandovský a Martin Čácha. V sestavě s nimi tým sehrál s jednoznačným favoritem naprosto vyrovnaný mač a vybojoval důležitý bod. Hosté nepochybně počítali s výhrou, a protože se jim to nedařilo, hráli nervózně a od podlahy. Svědčí o tom šest (!) ŽK na jejich kontě. Zápas už se chýlil ke konci, když v 78. minutě Kladno kopalo roh. Přetažený centr vyrazil gólman Martin Keller pěstí před Jaroslava Kafku, který pálil pod břevno – 0:1. Pokud si ovšem Kladenští mysleli, že mač už dovedou k vítězství, přišla v 80. minutě naše zdařilá akce zprava po ose Jáchym Trajhan – Petr Kunc – Jáchym Trajhan – Jiří Jandovský – opět Jáchym Trajhan. Středočeská obrana si nepohlídala nabíhajícího Jana Horníčka, který z Trajhanova centru pohlednou rybičkou v pádu pokořil gólmana Filipa Pettíka a srovnal skóre na konečných 1:1.

Admira B: Keller – Horníček, Vlček, Heinzel, Kunc, Drescher (63. Krpálek), Trajhan, Mráz (85. Tatdanov), Záruba (63. Marqvardsen), Jandovský, Čácha.

Hodnocení trenéra Admiry B Salema Hebousse: „Další velmi těžké utkání s jedním adeptů na postup přineslo velmi zajímavé a nadprůměrné divizní utkání. My jsme byli posílení o hráče A-týmu, kteří opět pomohli a přispěli k pohlednému průběhu utkání. Kladno bylo o kousek nebezpečnější a nastřelilo Holubem tyč naší branky. A když jinak velmi přesný rozhodčí nenařídil proti Kladnu pokutový kop za zákrok na Viktora Zárubu, po jedné z mnoha velmi hezkých kombinačních akcí krásnou střelou dostal Kladno do vedení Kafka. My jsme naštěstí velmi brzy vyrovnali krásnou hlavičkou Honzy Horníčka. Utkání skončilo podle mne spravedlivou remízou a ještě nás nechává stále ve hře o záchranu.“

Utkání z pohledu soupeře čtěte zde: https://www.facebook.com/skkladno1903/?locale=cs_CZ

Branky: 80. Horníček -78. Kafka.

Rozhodčí: Coufal – Jati, Talpáš.

ŽK: 1:6 (Drescher – Holub, Procházka, Růžička, Borák, Šnobl, Javorek).

Návštěva 115 diváků viděla zápas, který se svou úrovní blížil ČFL.

Ostatní zápasy: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Tabulka po 26. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/cd55c114-70c5-4173-86bd-8132197e5f92

Naši střelci – druhý zásah Honzy Horníčka

3 – Pelikán (1 doma + 2 venku), Krpálek (1 doma + 2 venku), Michálek (2 doma + 1 venku)

2 – Marek (2 + 0), Marqvardsen, Tatdanov, Horníček (oba 1 + 1)

1 – Pronyšyn, Komínek, Heinzel, Kurek (všichni 0 + 1), Broda, Kulhavý, Novák, Mlynka, Fencl, Mráz, Kunc (všichni 1 + 0).